Sākums » Farmācija » Seši cilvēki pie valdības ēkas prasa atcelt aizliegumu saņemt zāļu sūtījumus no trešajām pasaules valstīm
Seši cilvēki pie valdības ēkas prasa atcelt aizliegumu saņemt zāļu sūtījumus no trešajām pasaules valstīm

Seši cilvēki pie valdības ēkas prasa atcelt aizliegumu saņemt zāļu sūtījumus no trešajām pasaules valstīm

Šodien iepretim Ministru kabineta ēkai notika sešu cilvēku protesta akcija, kurā izvirzīta prasība atcelt aizliegumu saņemt zāļu sūtījumus no valstīm, kas ir ārpus Eiropas Savienības, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Kā aģentūrai LETA pastāstījis akcijas organizators Jānis Miezītis, viņš šajā pasākumā pārstāv C hepatīta slimniekus, kā arī savu sievu, kura sirgst ar šo slimību. Miezītis paudis, ka viņa sieva Indijā pasūtījusi zāles pret C hepatītu – tur nepieciešamie medikamenti, kas spējot izārstēt ar šo slimību sirgstošos cilvēkus, esot krietni lētāki nekā tad, ja šos pašus medikamentus pasūta pie “[bijušā] veselības ministra Gunta Belēviča dēla”.

Pasūtījusi zāles, Miezīša sieva tās tomēr neesot saņēmusi, jo, saskaņā ar pieņemtajiem grozījumiem, zāles muitā tika aizturētas un slimniecei netiek izsniegtas.

Miezītis esot pārliecināts, ka šāda kārtība ir pretrunā ar cilvēka pamattiesībām uz veselību, līdz ar to viņa ieskatā šāds ierobežojums esot atceļams. Miezīša sieva sūtījusi arī vēstuli deputātiem, lūdzot atcelt ierobežojumus.

Kā aģentūrai LETA iepriekš bija norādījis Hepatīta biedrības pārstāvis Kristaps Kaugurs, pacientu centieni iegādāties neskaidras izcelsmes zāles ārpus Eiropas Savienības (ES) liecina par nepietiekamu informācijas pieejamību par jauno C hepatīta ārstēšanas kārtību Latvijā un riskiem, kas apdraud medikamentu pircējus.

Viņš norādījis, ka plašsaziņas līdzekļus pēdējo nedēļu laikā pāršalkušas ziņas par gadījumiem, kad, nesaņēmuši ārstēšanu Latvijā, C hepatīta pacienti ar dažādiem panākumiem centušies iegādāties ārstēšanai nepieciešamos medikamentus ārpus ES robežām. “Lai gan daudziem riskantais solis izdevies, tomēr līdz ar šī gada martu labojumi Ministru kabineta noteikumos ierobežos turpmāku zāļu saņemšanu pasta sūtījumā,” skaidrojis Kaugurs, piebilzdams, ka regulējums sakārto muitas uzraudzības sistēmu, jo ir neiedomājama situācija, kad nekontrolētas izcelsmes medikamenti un citi preparāti ir brīvi nopērkami internetā, tādējādi apdraudot labticīga pircēja veselību un pat dzīvību.

Biedrība atkārtoti vēlas vērst C hepatīta pacientu uzmanību nepieciešamībai pārliecināties par Latvijā pieejamām ārstēšanas iespējām.

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. MELI UN NELIETĪBA! Hepatīta biedrība ir likvidēta un par to katrs var pārliecināties Uzņēmumu reģistrā. Žurnālistiem gan pirms publiskot šādu rakstu, vajadzētu painteresēties, vai persona, kas uzdodas par kādas organizācijas pārstāvi tāda tiešām ir! Īstenībā Kristaps Kaugurs ir Belēviča ( farmācijas biznesa aprindu) pakalpiņš, kurš pats NEKAD nav slimojis ar c-hepatītu. Viss viņa teiktais ir klaji meli! Gan par to informācijas trūkumu jaunās c-hepatīta ārstēšanās kārtības sakarā, gan par tiem „lielajiem riskiem”, kas „apdraud labticīgā pircēja veselību un pat dzīvību”. Farmaceitiskā rūpniecība Indijā ir uz ļoti augsta līmeņa un arī licencētie zāļu izplatītāji Indijā ir ieinteresēti piegādāt kvalitatīvas zāles, jo pretējā gadījumā viņu bizness izputēs. Zāles no Indijas c-hepatīta ārstēšanai tiek izsūtītas tikai tad, ja kopā ar naudas pārvedumu uz Indiju tiek elektroniski aizsūtītas recepšu kopijas, tā, ka šeit nevar būt runa par „nekontrolētas izcelsmes medikamentiem, kas brīvi nopērkami internetā”. Šim aizliegumam nav nekāda sakara ar valsts rūpēm par zāļu kvalitāti. Tas ir klajš alkatīgā farmācijas biznesa lobijs valsts mērogā.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*