Veselības ministrija (VM) veiks e-veselības auditu tuvākā pusgada laikā, lai izvērtētu vai platforma ir dzīvotspējīga, pēc ceturtdienas tikšanās ar VM un Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāvjiem aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prezidente Sarmīte Veide.
Līdz audita izskaņai NVD ir apņēmies neieviest sistēmā jaunas funkcijas vai reģistrus, klāstīja Veide. Vienlaikus LĢĀA prezidente norādīja, ka, ja traucējumi platformā būs ilgāki par diennakti, ģimenes ārsti pieturēsies pie iepriekš paustā un boikotēs e-veselību. Šādā gadījumā plānots atgriezties pie recepšu un attiecīgās dokumentācijas noformēšanas papīra formā.
Savukārt VM un NVD pārstāvji sarunās esot pauduši, ka tādā gadījumā tiks iesaistītas arī citas attiecīgās valsts iestādes, lai operatīvi rastu risinājumu. Tikšanās laikā VM arī norādīja, ka drīzumā tiks izsludināts konkurss, lai atrastu audita veicēju, informēja Veide. Sīkākas detaļas patlaban nav zināmas. Tomēr LĢĀA prezidente uzsvēra, ka asociācija sekos līdzi audita norisei.
Tikmēr Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders aģentūru LETA informēja, ka 21. februārī, plkst. 9.30 Veselības ministrijā notiks preses brīfings par e-veselības informācijas sistēmas esošo pakalpojumu uzturēšanu un sistēmas turpmāko attīstību. Paredzēts, ka preses brīfingā piedalīsies veselības ministre Ilze Viņķele un Nacionālā veselības dienesta direktors Edgars Labsvīrs.
Jau ziņots, ka pēc atkārtotiem traucējumiem e-veselības sistēmā LĢĀA aicināja līdz trešdienai atjaunot tās pilnvērtīgu darbību – pretējā gadījumā tā būtu lūgusi ģimenes ārstiem boikotēt e-veselības izmantošanu līdz brīdim, kad tā nesāks strādāt bez sarežģījumiem.
Tomēr, kā aģentūrai LETA norādīja NVD pārstāve Sintija Gulbe, otrdien plkst.15.05 tika atjaunota platformas darbība. Veide klāstīja, ka arī trešdien e-veselības darbībā neesot novēroti darbības traucējumi.
Traucējumi bija novērojami 17. un 18.februārī, lai gan par tiem tika ziņots atbildīgajām iestādēm. Vienlīdz būtiski ir arī tas, ka divas dienas nebija iespējams e-veselībā ne atvērt, ne noslēgt e-darbnespējas lapas, savukārt e-receptes izrakstīt varēja tikai epizodiski, stāstīja Veide.
LĢĀA prezidente klāstīja, ka minētajās dienās pieredzētie traucējumi e-veselības funkcionēšanā bija radījuši pamatu atkārtotām bažām no ģimenes ārstu puses.
www.faemacija-mic.lv