Sākums » Ārzemēs » Igaunijas parlamenta Sociālo lietu komisija atbalsta EKRE likumprojektu par aptieku reformas atcelšanu

Igaunijas parlamenta Sociālo lietu komisija atbalsta EKRE likumprojektu par aptieku reformas atcelšanu

Igaunijas parlamenta Sociālo lietu komisija ceturtdien, 20. februārī, nolēma atbalstīt valdošajā koalīcijā ietilpstošās Konservatīvās tautas partijas (EKRE) iesniegto likumprojektu, kas paredz atcelt plānoto aptieku reformu.

Šis likumprojekts paredz atcelt aptieku īpašumtiesību ierobežojumus, kam būtu jāstājas spēkā 1.aprīlī, dot slimnīcu aptiekām tiesības pārdot medikamentus privātpersonām, kā arī atļaut aptiekām iegādāties medikamentus tieši no ražotājiem.

Komisija ieteica EKRE iesniegto likumprojektu pieņemt pirmajā lasījumā 25.februārī.

Sociālo lietu komisija arī ieteica neatbalstīt divus likumprojektus par aptieku reformu, kurus iesniegusi opozīcijā esošā Igaunijas Sociāldemokrātiskā partija (EKRE).

Viens no SDE iesniegtajiem likumprojektiem paredz  atlikt reformas stāšanos spēkā līdz nākamā gada 1.janvārim vietās, kur neviena aptieka 1.aprīlī neatbildīs pašreizējās reformas kritērijiem, kā, piemēram, lauku teritorijās. Likumprojektā arī ierosināts, lai 80% aptiekas kapitāldaļu varētu piederēt vairākiem farmaceitiem kopā ar nosacījumu, ka vismaz viens no viņiem ir aptiekas vadītājs.

Otrs SDE iesniegtais likumprojekts paredz atļaut slimnīcu aptiekām pašām importēt medikamentus, kā arī atļaut slimnīcu aptiekām pārdot medikamentus privātpersonām.

Komisija ieteica abus SDE iesniegtos likumprojektus izskatīt pirmajā lasījumā 26.februārī un  noraidīt.

Jau ziņots, ka pirmdien Sociālo lietu komisija nespēja izšķirties par atbalstu nevienam no likumprojektiem.

Daļa deputātu no valdošajā koalīcijā ietilpstošās Centra partijas ir izteikušies, ka neatbalstīs EKRE  iesniegto likumprojektu.

Ja neviens no šiem likumprojektiem netiks pieņemts, aptieku reforma stāsies spēkā, kā paredzēts, 1.aprīlī.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.