12. janvārī veselības ministrs Guntis Belēvičs tikās ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektoru Jāni Gardovski un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) valdes priekšsēdētāju Dinu Šmitu, lai pārrunātu ārstniecības un medicīnas izglītības kvalitātes jautājumus.
G. Belēvičs iepazīstinājis sarunu biedrus ar priekšlikumu, kas paredz medicīnas studiju programmu studentiem valsts eksāmenu kārtošanu pēc katra studiju posma. Atbilstoši iecerētajam, eksāmena organizēšana būtu nozares atbildīgās ministrijas nevis augstskolas, kurā students mācījies, atbildība, informē Veselības ministrija (VM). Šāda kārtība tiktu ieviesta ārstu un farmaceitu izglītības kvalitātes paaugstināšanas nolūkā un līdzīga prakse tiek īstenota, piemēram, Vācijā. Tādējādi būtu arī iespējams objektīvi izvērtēt augstskolas studiju programmu kvalitāti, balstoties uz absolventu zināšanu rādītājiem, uzskata ministrija.
Pārrunāts arī jautājums par RSU un PSKUS iesniegto pieteikumu Izglītības un zinātnes ministrijā grantam par pētījumu universitātes klīnikas un augstskolas zinātniskās darbības savienošanai. Veselības ministrs uzsvēris, ka atbalsta pētījuma veikšanu par to, kādai jābūt universitātes un universitātes slimnīcu apvienībai. Tomēr lietderīgi būtu veikt pētījumu ne tikai par RSU un PSKUS sadarbību, bet iesaistīt izpētē arī Latvijas Universitāti un Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu. Tādējādi nākotnē neveidotos divas savstarpēji konkurējošas universitātes slimnīcas un medicīnas zinātnes centri katrs savā Daugavas krastā.
Pētījuma uzdevums būtu definēt, kur un kādu studentu un rezidentu apmācību labāk nodrošināt, kādas specializācijas attīstīt un kādus zinātniskos pētījumus veikt, ņemot vērā to, ka ierobežotu resursu situācijā funkciju dublēšana ir uztverama kā nelietderīga līdzekļu izmantošana. Tādēļ veselības ministrs aicinājis RSU un PSKUS pieteikuma mērķi pētījumam paplašināt, lai rezultātā tiktu sasniegts valstiskas nozīmes ieguvums, ziņo VM.