Sākums » Jaunākie raksti » Virza iniciatīvu individuālajai kompensācijai neatliekamos un īpašos gadījumos; kompensāciju piešķirs, pamatojoties uz trīs klīnisko universitāšu kopīga konsīlija lēmumu
Virza iniciatīvu individuālajai kompensācijai neatliekamos un īpašos gadījumos; kompensāciju piešķirs, pamatojoties uz trīs klīnisko universitāšu kopīga konsīlija lēmumu
Group of unknown doctors use a computer tablet to check up some medical names records, while standing in a sunny hospital office. Physicians ready to examine and help patients. Medical help, insuranc

Virza iniciatīvu individuālajai kompensācijai neatliekamos un īpašos gadījumos; kompensāciju piešķirs, pamatojoties uz trīs klīnisko universitāšu kopīga konsīlija lēmumu

Lai uzlabotu zāļu pieejamību iedzīvotājiem, kuriem pēkšņi nepieciešami dzīvību glābjoši medikamenti, Veselības ministrija rosina grozījumus Ministru kabineta noteikumos*. Tie paredzētu rezervēt daļu no valsts zāļu kompensācijai paredzētiem budžeta līdzekļiem 1 miljona eiro apmērā.

Jaunā iniciatīva palielinās zāļu kompensācijas iespējas neatliekamos gadījumos, kad pacientam ar diagnosticētu smagu saslimšanu, kas apdraud pacienta dzīvību. Paredzēts, ka gadījumos, kad valsts budžets šo medikamentu iegādi nesedz, Nacionālais veselības dienests (NVD) varēs apmaksāt medikamentu, pamatojoties uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas kopīgu konsilija lēmumu par zāļu vai medicīnisko ierīču lietošanas nepieciešamību konkrētam pacientam neatliekamos gadījumos, bet ne vairāk kā 12 mēnešu ārstēšanas kursam. Kompensācija tiks piešķirta pieejamā finansējuma ietvaros.

Grozījumu projekts paredz arī nodrošināt valsts apmaksātas glikozes monitorēšanas sistēmas noteiktām iedzīvotāju grupām. To paredzēts nodrošināt pacientēm ar 1. vai 2. tipa cukura diabētu, kuras saņem insulīna terapiju grūtniecības laikā un līdz 70 dienām pēcdzemdību periodā, pacientiem pēc orgānu transplantācijas, kā arī pacientiem pēc aizkuņģa dziedzera rezekcijas. Nepārtrauktas glikozes uzraudzības sistēmu izmantošana diabēta aprūpē ir neatsverama, palīdzot samazināt hospitalizāciju riskus, kā arī uzlabojot pacientu dzīves kvalitāti un atvieglojot ikdienas diabēta kontroli.

Noteikumu projekts paredz arī mazināt birokrātisko slogu, atsakoties no iesniedzēja iesnieguma saņemšanas NVD un paredzot, ka NVD ir tiesības atcelt maksu par zāļu vai medicīnisko ierīču uzturēšanu kompensējamo zāļu sarakstā.

Ar noteikumu projektu mazināts slogs iesniedzējiem (zāļu ražotāju pārstāvjiem) zāļu vai medicīnisko ierīču kompensācijas nosacījumu pārskatīšanai gadījumos, ja iesniedzējs vēršas NVD ar iesniegumu kompensācijas nosacījumu pārskatīšanai. Plānots, ka noteiktos gadījumos iesniedzējam nebūs jāiesniedz Zāļu valsts aģentūras atzinums.

Šobrīd izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos ir nodoti sabiedriskajā apspriešanā. Sabiedrības pārstāvji aicināti sniegt priekšlikumus par izstrādāto noteikumu projektu līdz 4.aprīlim.

 * Ministru kabineta 2006. gada 31. oktobra noteikumi Nr. 899 “Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība”

Avots: Veselības ministrija

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

 
Medikamentu Informācijas Centrs | Farmācijas portāls | Viss par farmāciju

Portālā publicētā rakstu un reklāmas informācija paredzēta veselības aprūpes nozares speciālistiem. Redakcija nenes atbildību sarežģījumu gadījumos, kas radušies, nespeciālistiem interpretējot vai nelietderīgi izmantojot Portālā publicēto reklāmas un/vai rakstu informāciju.

Vai esat speciālists veselības aprūpes jomā?

Statcounter