Ar deviņiem mēnešiem pietiks, lai ģimenes ārsti spētu e-veselības projektu notestēt un vēl pietiktu laika atklāto nepilnību novēršanai, šādu pārliecību nacionālai informācijas aģentūrai LETA paudusi veselības ministres Andas Čakšas padomniece e-veselības projekta jautājumos Ilze Āboliņa.
Āboliņa intervijā aģentūrai LETA teikusi, ka ministrija jau tagad tiekas ar visām iesaistītajām pusēm, “lai pa solītim ietu uz priekšu”. Darbnespējas lapu sistēma strādājot lieliski, pirmās lapas jau ir izrakstītas, sinhronizācija ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) jau notiek un neesot jāgaida 1.septembris, uzsvērusi ministres padomniece.
Runājot par sistēmu kopumā, Āboliņa gan atzinusi, ka viņai esot bažas, piemēram, vai sistēma “neuzkārsies” pie 100, 200, 300 vai 1000 lietotājiem vienlaicīgi. Viņa norādījusi, ka līdz šim izstrādātājs SIA “Lattelecom” to nav varējis pilnībā garantēt, bet arī šis jautājums tiekot testēts. “Tomēr nekā citādāk, kā vien palaižot sistēmu to nevar uzzināt, lai arī kādus testus mēs veiktu,” skaidrojusi eksperte.
Pēc Āboliņas teiktā, tas, ka sistēmas darbībā būs pārtraukumi, esot neapšaubāmi, taču iedzīvotājs no tā nevarot ciest. “Ja sistēmā rodas problēmas un tā pusstundu nedarbojas, tad ir jābūt vadlīnijām, kā rīkoties ārstam vai farmaceitam, lai iedzīvotājs neciestu,” stāstījusi padomniece, norādot, ka tāpēc ir izveidota krīzes grupa, kura monitorē situāciju.
Jau ziņots, ka valdība līdz nākamā gada 1.septembrim pagarināja e-veselības sistēmas brīvprātīgās lietošanas termiņu.