Sākums » Farmācija » LFB valde lemj par kongresa rīkošanu un izslēdz no biedrības parādniekus
LFB valde lemj par kongresa rīkošanu un izslēdz no biedrības parādniekus

LFB valde lemj par kongresa rīkošanu un izslēdz no biedrības parādniekus

7. septembrī notikušajā Latvijas Farmaceitu biedrības (LFB) valdes sēdē klātesošie runāja par LFB 12. kongresa rīkošanu, izslēdza no biedrības biedra naudas parādniekus un diskutēja par sociālās kampaņas organizēšanu.

Kā sēdes dalībniekus informēja LFB prezidente Kitija Blumfelde, farmaceitiskās darbības uzņēmumiem ir nosūtītas vēstules ar aicinājumu palīdzēt uzņēmumos strādājošiem LFB biedriem uzņēmuma ietvaros sarīkot biedru sapulces kongresa delegātu izvirzīšanai. K.Blumfelde atgādināja, ka valde lēmusi LFB 12. kongresu sasaukt kā pārstāvju sapulci. Pārstāvjus (delegātus) LFB kongresam izvirza (ievēl), organizējot LFB biedru sapulces darba kolektīvos vai uzņēmumos, kuros strādā LFB biedri. Nosūtītas arī vēstules visiem LFB biedriem ar aicinājumu dalībai kongresā izvirzīt delegātus, kā arī pieteikt kandidātus vadības institūcijām. Kā informēja K.Blumfelde, jau saņemts viens iesniegums par kandidāta izvirzīšanu LFB prezidenta amatam. Tāpat saņemts viens iesniegums Goda biedra uzņemšanai. Valde sēdē nobalsoja par divu Goda biedru uzņemšanu, kā arī precizēja vērtēšanas kritērijus konkursam “Gada farmaceits”.

Vēl valde lēma par biedra naudas parādnieku izslēgšanu no LFB biedru rindām. Valde vienbalsīgi nolēma no LFB izslēgt 40 biedra naudas parādniekus, kas nav nokārtojuši savas finansiālās saistības ar biedrību, ilgstoši vairs nestrādā nozarē, vai arī dzīvo ārpus Latvijas. Vēl jālemj par 52 biedra naudas parādniekiem, ar kuriem LFB neizdodas sazināties. Valde abalstīja arī divu biedru izstāšanos no biedrības pēc pašu vēlēšanās. Savukārt biedru rindas papildināt vēlējušies 64 nozares speciālisti – farmaceiti un farmaceita asistenti. Valde atbalstīja šo kolēģu uzņemšanu biedrībā.

Valde arī diskutēja par Veselības ministrijas (VM) plānu onkoloģiskos ķīmijterapijas preparātus valstī iegādāties centralizēti. Kā uzsvēra LFB prezidente, nepieciešams formulēt biedrības viedokli šajā jautājumā. Kā skaidroja valdes locekle, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas aptiekas vadītāja Inga Gūtmane, VM plāns šobrīd skar tikai ķīmijterapijā izmantojamus preparātus, kam nepieciešami īpaši ievadīšanas apstākļi, šķaidīšanas sistēmas, tāpēc, ņemot vērā šos apstākļus un faktu, ka šos līdzekļus pacientam ievada tikai stacionārā, pacientu dzīvē centralizēts iepirkums daudz izmaiņu neieviesīs. Neskaidrs paliek vien jautājums par pacientu un izlietoto zāļu uzskaiti. I.Gūtmane pieļāva, ka jāveido jauna sistēma šo pacientu uzskaitei. K.Blumfelde atzina, ka biedrības viedokli šajā jautājumā varētu formulēt līdzīgi.

K.Blumfelde arī informēja klātesošos par iespēju LFB iesaistīties Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rīkotajā sociālajā kampaņā par infarktu un insultu, kuru plānots uzsākt 28. septembrī. K.Blumfelde pauda, ka varētu aicināt aptiekas iesaistīties kampaņas īstenošanā un, piemēram, dalīt SPKC sagatavotos informatīvos materiālus iedzīvotājiem, kā arī izvietot aptiekās informatīvus plakātus. Kampaņas ietvaros plānots izplatīt video materiālus, kā arī organizēt piecas reģionālas izglītojošas aktivitātes. Valde atbalstīja LFB kā koordinatora dalību šajā projektā – proti, biedrība varētu savest kopā SPKC ar aptieku tīklu un apvienību vadību kampaņas pasākumu plānošanai.

Vēl valde izskatīja jautājumu par LFB valdes nolikuma pieņemšanu. Tas rosināja aktīvu diskusiju, vai šāds dokuments ir vai nav nepieciešams. Kā skaidroja K.Blumfelde, viņasprāt, šāds nolikums, kurā definēti valdes locekļu pienākumi, nosacījumi par atbildību un funkcijām, atvieglotu biedrības prezidenta un arī valdes darbu. Nolikumā būtu precīzāk pateikti un paskaidroti tie punkti, kas biedrības statūtos nav tik izvērsti. Diskusijā tika spriests par to, vai šāds dokuments būtu pieņemams kongresā vai apstiprināms valdē. Klātesošie nolēma, ka šobrīd tapušo nolikuma projektu nepieciešams precizēt un koriģēt, tāpēc K.Blumfelde aicināja valdi tuvākajā laikā iesūtīt savus priekšlikumus un iebildumus.

Nākamā valde sēde paredzēta 28.septembrī.

Elīna Badune

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*