Sākums » Jaunākie raksti » 56  Eiropas vēža pacientu organizācijas atklātā vēstulē Eiropas Komisijai prasa rīcības plānu vēža ārstēšanai
56  Eiropas vēža pacientu organizācijas atklātā vēstulē Eiropas Komisijai prasa rīcības plānu vēža ārstēšanai

56  Eiropas vēža pacientu organizācijas atklātā vēstulē Eiropas Komisijai prasa rīcības plānu vēža ārstēšanai

56 Eiropas vadošās vēža pacientu organizācijas 5. aprīlī iesniedza Eiropas Komisijai, Eiropas Parlamentam un Eiropas Savienības dalībvalstu valdībām parakstītu atklāto vēstuli – “10 soļi nevienlīdzības mazināšanai vēža aprūpē”, aicinot novērst netaisnības un atšķirības vēža diagnostikas, ārstēšanas u.c. jomās.

Vēža pacienti aicina politikas veidotājus izskatīt vēstuli un sniegt savu redzējumu, kā  panākt pacientu pausto prasību īstenošanu.

“Saņemtās atbildes izmantosim vēža pacientu organizāciju turpmākajā komunikācijā un dialogā ar dalībvalstu valdībām un politikas veidotājiem Eiropas Komisijā un Eiropas Parlamentā, lai sekmētu straujākas pārmaiņas un reālus uzlabojumus vēža pacientu aprūpē un ārstēšanā,” saka Olga Valciņa, onkoloģisko pacientu organizāciju apvienības Onkoalianse valdes priekšsēdētāja.

Par vēstulē paustajām prasībām vēža pacientu  organizācijas vienojās šā gada 18.-19. martā Rīgā kongresā “Par vienlīdzību vēža uzveikšanā”. Kongress pulcēja vairāk nekā pussimts vēža pacientu organizāciju no 22 Eiropas valstīm, kā arī Eiropas institūciju un nacionālo valdību pārstāvjus, mediķus, akadēmiskos spēkus, ekspertus un interesentus.

Atklātajā vēstulē vēža pacienti pieprasa ikvienā ES dalībvalstī izstrādāt skaidru rīcības plānu vēža uzveikšanai un paredzēt atbilstošu ilgtermiņa finansējumu tā īstenošanai, nodrošināt vēža nevienlīdzības reģistra pilnveidi, vienlīdzīgu piekļuvi diagnostikai, ārstēšanai, jaunākajām tehnoloģijām un inovatīviem medikamentiem. Tāpat kongresa dalībnieki aicina atvieglot vēža pacientiem pieeju pārrobežu veselības aprūpei, izveidot vēža ārstēšanas izcilības centru katrā ES dalībvalstī, nodrošināt onkoloģijas speciālistu koordinētu apmācību, sniegt īpašu atbalstu vēža pacientiem globālo krīžu situācijās, kā arī teikt “nē” korupcijai un slēptām interesēm.

Kongresa dalībnieki vēlas, lai Rīgas kongresa 10 rīcības soļos ieklausītos lēmumu pieņēmēji, politiķi, ārsti, vēža pacienti ikvienā ES dalībvalstī.

Kongresu organizēja Latvijas onkoloģisko pacientu organizāciju apvienība “Onkoalianse” sadarbībā ar Eiropas Parlamenta Īpašo komiteju vēža uzveikšanai. Pasākuma līdzorganizatori ir Centrāleiropā un Austrumeiropā ietekmīgas pacientu organizācijas no Igaunijas, Lietuvas, Rumānijas, Grieķijas.

Rīgas kongress bija gada notikums onkoloģijā ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas Savienības mērogā. Apvienojot vēža pacientu organizācijas ES valstīs vienota redzējuma paušanai, kongress ir nesis jaunu pavērsienu ES onkoloģijas politikas virzībā ceļā uz taisnīgāku, kvalitatīvāku onkoloģisko aprūpi ikvienam vēža pacientam,” uzsver O. Valciņa.

Kongresā piedalījās vadošās vēža pacientu organizācijas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Beļģijas, Bulgārijas, Kipras, Čehijas, Somijas, Francijas, Gruzijas, Ungārijas, Itālijas, Maltas, Nīderlandes, Maķedonijas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Krievijas, Zviedrijas, Armēnijas.

Kongresa tematika tika veidota atbilstoši EP rezolūcijas “Par Eiropas spēju stiprināšanu cīņai pret vēzi — ceļā uz visaptverošu un koordinētu stratēģiju” nostādnēm, kā arī Eiropas Vēža uzveikšanas plāna tiesiskuma, ilgtspējas, taisnīguma, solidaritātes un inovāciju principiem.

Atklātā vēstule, kā arī informācija par tās parakstītājiem atrodama šeit: Atklātā vēstule – Cancer Equality

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*