Sākums » Jaunākie raksti » Jaunatklātajā Bērnu slimnīcas ēkā ik dienu vērēs uzņemt vismaz 1000 pacientus
Jaunatklātajā Bērnu slimnīcas ēkā ik dienu vērēs uzņemt vismaz 1000 pacientus

Jaunatklātajā Bērnu slimnīcas ēkā ik dienu vērēs uzņemt vismaz 1000 pacientus

Jaunatklātajā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ēkā katru dienu veselības aprūpes pakalpojumus varēs saņemt vairāk nekā 1000 bērnu. Ēkā, kas izmaksājusi 28,4 miljonus eiro, izvietots Ambulatorais centrs un Neatliekamās medicīnas centrs.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) paudis, ka jaunajā ēkā katru dienu veselības pakalpojumus saņems prāvs skaits bērnu, nodrošinot piemērotu vidi gan pacientiem, gan medicīnas personālam. Ēkā pilnā apjomā 2.oktobrī darbu sāks slimnīcas Ambulatorais veselības centrs, kura simbols un atpazīstamības zīme turpmāk būs oranžais briedis, turpretī no 9.oktobra jaunajās telpās pacientus uzņems Neatliekamās medicīnas centra darbinieki, kuri būs atrodami, dodoties uz ieeju pie zilās dzērves.

Īpaša uzmanība, projektējot un būvējot jauno ēku, pievērsta epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai. Gan Ambulatorajā veselības centrā, gan Neatliekamās medicīnas centrā ir integrēta ne tikai jauna pieeja pacientu apkalpošanā, bet arī jaunas iekārtas un izmeklējumu iespējas. “Mērķtiecīgi attīstām ārstniecības procesu tā, lai nepieciešamība palikt slimnīca mazinātos,” norāda Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Lai nodrošinātu ārstniecības procesu jaunajā ēkā, iegādāts jauns, mūsdienu vajadzībām atbilstošāks medicīniskais aprīkojums, kas ļaus ne tikai precīzāk veikt izmeklējumus, bet arī integrēt datus slimnīcas informācijas sistēmā, kā arī objektīvi salīdzināt izmeklējumu rezultātus dinamikā. Vairāki izmeklējumi tagad būs iespējami arī pašiem mazākajiem pacientiem.

Ambulatorā veselības centra vadītāja Irina Ošeniece uzsver, ka nozīmīgs ieguvums ir daudz vienkāršāks pacienta ceļš Bērnu slimnīcā, ierodoties uz ambulatoru konsultāciju vai izmeklējumu. Jaunajā ēkā centram, kas izvietojies vairāk nekā 5000 kvadrātmetru platībā, ir vienota reģistratūra, 84 telpas vizītēm, procedūrām un izmeklējumiem, mūsdienīga konsīliju telpa ārstiem, kā arī rotaļu un atpūtas zonas pacientiem.

Savukārt Neatliekamās medicīnas centram ir plašas, epidemioloģiski drošas telpas vairāk nekā 2500 kvadrātmetru platībā, atsevišķa ieeja un divas reģistratūras, kas dod iespēju nodalīt pacientu plūsmas. Pacientiem, kuriem būs jāpaliek centrā kādu laiku, nodrošinātas vienvietīgas palātas. Īpaši aprīkotās palātas pacientiem ar bīstamām infekcijām nodrošinās, ka šīs infekcijas neizplatīsies.

Tāpat Neatliekamās medicīnas centrā pacientu vecāki, izvēloties iebrauktuvi no Indriķa ielas, varēs novietot automašīnu tuvu centra ieejai. Tāpat nodrošināta ērta piekļuve Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vajadzībām.

Kā norāda slimnīcā, idejas par to, kādām jābūt telpām, liktas kopā jau pirms desmit gadiem. “Spējām šo ēku uzbūvēt un aprīkot nepilnu divu gadu laikā, jo bijām tam gatavi, kad saņēmām Eiropas Savienības Atveseļošanās fonda finansējumu,” uzsver Ābols.

Kopējais projekta finansējums ir 28 419 800 eiro. No tā 10 319 800 eiro finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Tostarp 16 000 000 eiro ir Atveseļošanās fonds finansējums.

Papildu 2 100 000 eiro atvēlēti ēkas aprīkošanai. Te savu ieguldījumu devuši arī ziedotāji.

Būvprojekta autors ir Mārtiņš Ošāns. Projektu īstenojuši SIA “Mark arhitekti”. Uzraudzības darbus veikuši SIA “P.M.G”, savukārt galvenais būvuzņēmējs ir SIA “Arčers”.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*