Latvijā šobrīd plosās īpašs mikoplazmas baktērijas izraisīts pneimonijas vilnis, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”. Ar šo plaušu karsoni, kurš agrāk bija raksturīgs bērniem un jauniešiem, šosezon slimnīcās nonāk visa vecuma cilvēki – daudziem nepieciešams skābeklis, bet pilnīgi visiem – specifiskas antibiotikas.
Plaušu ārsti brīdina, ka mikoplazmas izraisītas pneimonijas gadījumā nedarbojas ierastās penicilīna grupas antibiotikas, bet gan citas zāles.
“Tas ir mazs, atipisks mikroorganisms un unikāls ar to, ka ārstēšana ir citāda nekā pieaugušam pacientam sadzīvē iegūtas pneimonijas ārstēšana mājās, piemēram, amoksicilīns nedarbojas! Un pacients turpina slimot un nonāk slimnīcā,” skaidroja PSKUS Plaušu slimību centra vadītāja pienākumu izpildītāja Zaiga Kravale.
Pieaugot saslimstībai ar mikoplazmas izraisītu pneimoniju, pieaug arī to pacientu skaits, kuri jāved uz slimnīcu.
Tuberkulozes un plaušu slimību centrā viens mikoplazmas pneimonijas pacients ārstējas arī Intensīvās terapijas nodaļā. Kā skaidro slimnīcas galvenais pneimonologs, pēc Covid-19 laika ierobežojumiem daudzas vīrusu un baktēriju rosinātas slimības atgriežas ar dubultu spēku, un tā tas ir ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē.
Baktērijas klātbūtni slimnīcā var noteikt dažu stundu laikā ar polimerāzes ķēdes reakciju. Ambulatori analīžu rezultāti nav pieejami ātri, un ātri nenotiek arī pati veseļošanās, pacienti spēkus atgūst lēnām, skaidro mediķi.
Avots: LETA