Sākums » Jaunākie raksti » Ārsti ar VM vienojas par veicamajiem pasākumiem e-veselības sistēmas ieviešanai

Ārsti ar VM vienojas par veicamajiem pasākumiem e-veselības sistēmas ieviešanai

Veselības ministre Anda Čakša šodien, 27.oktobrī, tikās ar Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) un Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāvjiem, lai pārrunātu vēl veicamos pasākumus sekmīgai e-veselības sistēmas ieviešanai, ziņo Veselības ministrija (VM).

Sanāksmes laikā tika pārrunātas līguma starp NVD un ārstniecības iestādi juridiskās nianses. Gan LĀB, gan NVD atzina, ka diskusijas laikā piedāvātās līguma redakcijas abām pusēm ir pieņemamas, tāpēc no LĀB puses vairs nav iebildumu attiecībā uz līgumu slēgšanu, ziņo VM.

Jau ziņots, ka no 1.decembra veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem jāstrādā ar divām e-veselības funkcionalitātēm – e-darbnespējas lapu (e-DNL) un e-recepti. Tikšanās laikā LĀB atzina, ka no 1.decembra e-DNL ir ieviešama, savukārt e-receptes ieviešanai būtu nepieciešams neliels pārejas periods. Čakša piekritusi, ka e-receptes gadījumā no 1.decembra būtu pieļaujams pilotprojekts, kura laikā e-receptes lietošana būtu brīvprātīga attiecībā uz valsts kompensējamajiem medikamentiem. Savukārt pārējos recepšu medikamentus varētu turpināt izrakstīt uz papīra receptes. Tāpat tika norādīts, ka recepšu izrakstīšana uz papīra veidlapām saglabāsies arī turpmāk, piemēram mājas vizītes laikā pie pacienta. Par konkrētām izmaiņām e-veselības lietošanas nosacījumu pielāgošanā visām pusēm pieņemamā veidā tiks spriests tuvāko dienu laikā ar asociācijām un partneriem.

Tikšanās laikā tika panākts arī vienots redzējums par nepieciešamību turpināt kopīgu darbu pie e-veselības sistēmas pilnveidošanas,  pakāpeniski papildinot vai mainot funkcionalitāti kā tas ir bijis arī citās valstīs, kur e-veselība  ir ieviesta vairāku gadu garumā.

“Ir ļoti būtiski, lai e-veselības sistēmā laiks, kas tiek veltīts dokumentu aizpildīšanai, nemazina pacientam veltīto laiku. Sistēmas pilnveidošanas laikā būtu jātiecas uz to, lai dokumentācijas sagatavošana neaizņemtu vairāk kā trešdaļu no vizītes laika. E-veselības ieviešana nav pašmērķis, tas ir rīks, kas atvieglos pacientu ikdienu un padarīs caurskatāmāku dokumentācijas apriti,” norāda Čakša.

Jau ziņojām, ka līdz šim LĀB uzskatīja, ka ārstiem un medicīnas iestādēm parakstīt līgumu par e-veselību pašreizējā redakcijā nav iespējams, jo pašreizējā attīstības posmā e-veselība esot brāķis.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*