Sākums » Farmācija » Baldere-Sildedze amatu “Olainfarm” padomē atstājusi, jo kritiski vērtē jauno padomes sastāvu

Baldere-Sildedze amatu “Olainfarm” padomē atstājusi, jo kritiski vērtē jauno padomes sastāvu

Bijusī “Olainfarm” padomes locekle Signe Baldere-Sildedze paziņojusi, ka padomes locekles amatu uzņēmumā atstājusi, jo “uzskata par neiespējamu turpināt darbu “Olainfarm” padomē kopā ar personām, kas šobrīd ir tās sastāvā”.

Jau ziņots, ka Baldere-Sildedze darbu zāļu ražotāja “Olainfarm” padomē atstājusi šī gada 11. septembrī. “Olainfarm” pārstāvji informējuši, ka ir saņemts Balderes-Sildedzes paziņojums par padomes locekļa amata atstāšanu no otrdienas, 11.septembra.

Vienlaikus “Olainfarm” pārstāvji norādījuši, ka padomes locekles atkāpšanās no amata neietekmē uzņēmuma padomes darbu – padome ir lemttiesīga un tajā turpina darbu Pāvels Rebenoks, Irina Maligina, Mārtiņš Krieķis un Daina Sirlaka. Savukārt nacionālā informācijas aģentūra LETA norāda, ka, atbilstoši Komerclikumam, ja padomes loceklis atstāj amatu vai tiek atsaukts no amata pirms termiņa beigām, notiek jaunas padomes locekļu vēlēšanas, kurās pārvēlē visu padomes sastāvu.

Baldere-Sildedze paziņojumā presei norādījusi, ka par lēmumu atstāt “Olainfarm” padomes locekļa amatu pārliecinājis televīzijas kanāla TV3 ziņu pārraidē redzētais sižets, kur jurists Mārtiņš Krieķis pārliecina abas mantinieces par veicamajām darbībām mantojuma lietā. “Manu lēmumu atkāpties no “Olainfarm” padomes locekļa amata pastiprināja arī presē atspoguļotais – “Olainfarm” bijušā īpašnieka Valērija Maligina vecākās meitas Irinas Maliginas, Krieķa un advokāta Pāvela Rebenoka (un ne tikai viņu) saistība vēl pirms 4.septembra ārkārtas akcionāru sapulces,” paudusi Baldere-Sildedze.

Tostarp Baldere-Sildedze paziņojumā atzīmējusi, ka presē publicētie Krieķa paziņojumi par viņa izvirzīšanu padomes locekļa amatam “ir absolūti nepatiesi, jo nekad “Olainfarm” akcionāri šādu piedāvājumu Krieķim izteikuši nav”.

“Uzskatu, ka Irinas Maliginas rīcība 4.septembra ārkārtas akcionāru sapulcē ir vērtējama galēji kritiski, un viņas balsojums ir, mazākais, neētisks, zinot, ka zvērināts notārs jau 28.augustā bija sagatavojis izsniegšanai mantojuma apliecības, līdz ar kuru izsniegšanu Irina Maligina vairs nav tiesīga balsot mantinieku vārdā. Ar šo secinu, ka Irinu Maliginu absolūti neinteresē 46% akcionāru viedoklis,” uzsvērusi bijusī padomes locekle.

Pēc Balderes-Sildedzes paustā, viņai vēl esot “Olainfarm” padomes locekļa statusā sava ierašanās uzņēmumā un savā darba vietā bijusi jāsaskaņo ar Irinu Maliginu, Krieķi vai Rebenoku, kuri esot izdevuši šādu rīkojumu, un ko fiksējis zvērināts tiesu izpildītājs.

Baldere-Sildedze paziņojumā uzsvērusi, ka savu rīcību vērtē kā pamatotu un “ar mērķi nodrošināt akciju sabiedrības attīstību un turpmāku izaugsmi, kritiski izvērtējot, kam tiek uzticēta uzņēmuma vadība”.

Bijusī padomes locekle paudusi viedokli, ka atbilstoši Komerclikumam minimālais padomes locekļu skaits sabiedrībai, kura atrodas publiskā apgrozībā, ir pieci. “No minētā izriet, ka, ja padomes locekļu skaits ir mazāks, tā nav lemttiesīga, bet pieņemtie lēmumi ir apstrīdami. “Olainfarm” padomes uzskats ir cits,” paudusi Baldere-Sildedze.

“Minētais nozīmē valdes pienākumu nekavējoties sasaukt akcionāru sapulci jaunas padomes vēlēšanām. Mana rīcība atsaucot sevi no šīs padomes ir tiešs apliecinājums tam, ka uzskatu tās ievēlēšanu un sastāvu par pretēju “Olainfarm” un tās akcionāru interesēm,” paziņojusi Baldere-Sildedze.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 4.septembrī “Olainfarm” akcionāru sapulcē tika veiktas izmaiņas kompānijas padomē – atbilstoši akcionāru lēmumam darbu padomē vairs neturpināja Ivars Kalviņš, Milana Beļeviča un Ivars Godmanis, bet viņu vietā tika iecelts Rebenoks (padomes priekšsēdētāja amatā), Krieķis un Sirlaka. Darbu kompānijas padomē turpināja Maligina un Baldere-Sildedze.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*