Sākums » Farmācija » Kompensējamo zāļu sarakstā iekļauj iedzīvotāju pieprasīto melanomas medikamentu “Keytruda”

Kompensējamo zāļu sarakstā iekļauj iedzīvotāju pieprasīto melanomas medikamentu “Keytruda”

Kompensējamo zāļu sarakstā ir iekļauts melanomas ārstēšanai nepieciešamais medikaments “Keytruda”, par kura kompensēšanu sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” iedzīvotāji savāca 10 000 parakstus, nacionālo ziņu aģentūru LETA informējis Nacionālais veselības dienests (NVD).

Patlaban noslēgušās sarunas ar zāļu ražotāju, un no šodienas, 12. septembra, Kompensējamo zāļu saraktā ir iekļauts medikaments “Keytruda”, tādējādi arī otrai melanomas – bez BRAF mutācijas – pacientu grupai ir pieejamas zāles. Savukārt zāles melanomai ar pierādītu BRAF mutāciju zāļu iegādes kompensācijas sistēmas ietvaros pacientiem jau bija pieejamas līdz šim.

Kā norādījis NVD, ārstu konsilijs novērtēs katra pacienta atbilstību terapijai ar minēto medikamentu. Pacientu skaits medikamenta saņemšanai nav ierobežots, tas būs pieejams visiem pacientiem, kuriem tas nepieciešams.

Jaunā medikamenta kompensācija, tāpat kā citu šogad Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautu jauno medikamentu dažādu onkoloģisku slimību ārstēšanai, ir iespējama, pateicoties šogad papildus piešķirtajiem budžeta līdzekļiem sešu miljonu eiro apmērā tieši onkoloģijas zālēm.

Kompensējamo zāļu saraksts šogad jau ticis papildinās ar jaunām zālēm gastroenteropātiskiem audzējiem, plaušu audzējam, zarnu audzējam, prostatas audzējam, krūts vēzim, olnīcu audzējam un limfoleikozēm.

NVD atgādina, ka zāles onkoloģisku slimību ārstēšanai tiek apmaksātas 100% apmērā, izņemot gadījumus, kad Kompensējamo zāļu sarastā ir iekļautas vairākas dažādu ražotāju līdzvērtīgas efektivitātes zāles. Tādos gadījumos no budžeta līdzekļiem tiek segtas lētāko zāļu izmaksas.

Vienlaikus medikamenta “Keytruda” gadījumā zāļu izmaksas tiek segtas pilnīgi, pacienta līdzmaksājums ir tikai 0,71 eiro par receptes apstrādi, informējis NVD.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.