Sākums » E-veselība » E-veselībā norādītas jau vairāk nekā 8000 kontaktpersonas saziņai neatliekamos gadījumos

E-veselībā norādītas jau vairāk nekā 8000 kontaktpersonas saziņai neatliekamos gadījumos

Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta (NVD) rīcībā esošajiem datiem – līdz šim iedzīvotāji E-veselības sistēmā norādījuši informāciju par 8300 kontaktpersonām, ar kurām ārstniecības personas var sazināties neatliekamā gadījumā. Norādītais personu skaits ir aptuveni trīs reizes lielāks nekā iepriekšējā gada vasarā, kad iedzīvotāji tika aicināti norādīt šo informāciju E-veselībā, ziņo NVD.

Visbiežāk jeb 30% gadījumu iedzīvotāji kā kontaktpersonu norādījuši savu dzīvesbiedru – sievu vai vīru. Bieži tikusi norādīta arī mātes kontaktinformācija, tajā skaitā saziņai neatliekamos gadījumos, kas ir saistīti ar nepilngadīgajiem bērniem – kopā 23% gadījumu. Nedaudz retāk jeb 15% gadījumu iedzīvotāji atzīmējuši savas atvases –  meitu vai dēlu. Tāpat cilvēki kā savu kontaktpersonu mēdz norādīt civilsievu, civilvīru, māsu, brāli, citu radinieku, draugu, kaimiņu vai kolēģi.

Kontaktpersonas informācijas pieejamība ir svarīga, ja iedzīvotājs ir nokļuvis slimnīcā ar zaudētām saziņas spējām, atmiņas zudumu, atrodoties traucētas apziņas vai bezsamaņas stāvoklī. Nepieciešamības gadījumā ārstniecības personas var operatīvi sazināties ar pacienta tuviniekiem, lai informētu par pacienta atrašanās vietu, veselības stāvokli vai precizētu informāciju, kas ir svarīga savlaicīgas un pacientam piemērotākās ārstēšanas nodrošināšanai.

Iedzīvotāji, kuri kontaktpersonas informāciju E-veselībā vēl nav norādījuši, tiek mudināti to izdarīt. Kontaktpersonas informācijas ievadīšana sistēmā kopumā neaizņem vairāk kā piecas minūtes, taču tai var būt būtiska loma kritiskos gadījumos.

Lai E-veselības sistēmā norādītu kontaktpersonu, portālā www.eveseliba.gov.lv jāautorizējas ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem – internetbankas piekļuves datiem, elektronisko parakstu vai personas apliecību (eID). Kontaktpersonas informācija ir jānorāda sadaļā “Kontaktpersonas”. Vairāk informācijas skatīt NVD informatīvajā video: “Kā E-veselības portālā norādīt kontaktpersonu saziņai neatliekamos gadījumos?

Ja iedzīvotājs neizmanto internetu, informāciju par kontaktpersonu vizītes laikā var lūgt norādīt ārstam, norāda NVD.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*