Sākums » Farmācija » Eiropas Zāļu aģentūra izvērtē datus par Covid-19 vakcīnas “Comirnaty” balstdevu pusaudžiem
Eiropas Zāļu aģentūra izvērtē datus par Covid-19 vakcīnas “Comirnaty” balstdevu pusaudžiem

Eiropas Zāļu aģentūra izvērtē datus par Covid-19 vakcīnas “Comirnaty” balstdevu pusaudžiem

Zāļu valsts aģentūra informē, ka Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir uzsākusi vērtēt pieteikumu “Comirnaty” (“BioNTech/Pfizer” vakcīna) balstdevas lietošanai pusaudžiem vecumā no 12 līdz 15 gadiem. Pašlaik tiek vērtēts arī pieteikums tās lietošanai pusaudžiem vecumā no 16 līdz 17 gadiem.

Balstdevas tiek ievadītas vakcinētām personām (t.i., personām, kuras pabeigušas primāro vakcināciju), lai atjaunotu aizsardzību pēc tās mazināšanās. Pašlaik “Comirnaty” balstdevu var saņemt personas vecumā no 18 gadiem.

EZA Zāļu drošuma komiteja (CHMP) paātrinātā kārtībā izvērtēs “Comirnaty” ražotāja iesniegtos datus, tostarp pierādījumus no reālās prakses Izraēlā. EZA attiecīgi ziņos par vērtēšanas iznākumu.

Rekomendācijas par vakcinācijas kampaņu īstenošanu joprojām sniedz nacionālās tehniskās imunizācijas padomes, kuras vada vakcinācijas kampaņas katrā ES dalībvalstī. Valstu kompetentās iestādes var sniegt oficiālus ieteikumus par balstdevu izmantošanu un saistītajām ceļošanas sertifikātu prasībām, ņemot vērā jaunākos efektivitātes datus un ierobežotos drošuma datus.

“Comirnaty” ir vakcīna, kas paredzēta Covid-19 novēršanai. Tā satur molekulu, ko dēvē par ziņneša RNS (mRNS) un kas satur instrukcijas par pīķa proteīnu dēvētā proteīna veidošanai, kas dabā sastopams uz Covid-19 izraisošā SARS-CoV-2 vīrusa virsmas. Vakcīna iedarbojas, sagatavojot organismu aizsardzībai pret SARS-CoV-2 vīrusu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*