Sākums » Farmācija » EMA sākusi paātrinātu uzņēmuma “Moderna” ražotās Covid-19 vakcīnas vērtēšanu

EMA sākusi paātrinātu uzņēmuma “Moderna” ražotās Covid-19 vakcīnas vērtēšanu

Eiropas Zāļu aģentūras (EMA) Cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) ir sākusi mRNA-1273, uzņēmuma “Moderna” ražotās vakcīnas kandidāta pret Covid-19, paātrinātu vērtēšanu, teikts zāļu ražotāja izplatītajā paziņojumā.

“Paātrinātas vērtēšanas procesa sākums ir svarīgs nākamais solis mRNA-1273 vakcīnas virzības procesā, ko mēs īstenojam sadarbībā ar Eiropas regulatīvajām iestādēm,” paudis “Moderna” izpilddirektors Stefans Bancels (Stéphane Bancel).  “Mēs turpināsim pastāvīgo dialogu ar EMA, izstrādājot drošu un efektīvu vakcīnu.  Kopā ar mūsu stratēģiskajiem partneriem “Lonza” Šveicē un “ROVI” Spānijā mēs mērķtiecīgi strādājam pie mūsu globālās ražošanas kapacitātes celšanas, lai varētu piegādāt aptuveni 500 miljonus devu gadā un no 2021.gada, iespējams, līdz pat 1 miljardam devu gadā.”

Lielbritānijas iedzīvotājiem mRNA-1273  varētu būt pieejama jau no 2021. gada marta.

“Mēs novērtējam sadarbību ar Apvienotās Karalistes valdību, tāpat kā ar daudzām citām valdībām un citiem partneriem visā pasaulē,” sacījis “Moderna” izpilddirektors. “Gandrīz desmit gadus “Moderna” ir veikusi ieguldījumus inovatīvas platformas izveidē un izstrādē, lai ražotu jaunas paaudzes mRNS tipa vakcīnas. Mēs lepojamies par līdz šim sasniegto progresu, kas ietver arī pozitīvo pirmo starpposma analīzi no nesen publicētā 3. fāzes COVE pētījuma. Turpinot mRNS-1273 klīnisko attīstību, šis ir izšķirošs brīdis mums visiem. “

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.