Sākums » Farmācija » “Pfizer” un “BioNTech” Covid-19 vakcīna uzrāda 95% efektivitāti
“Pfizer” un “BioNTech” Covid-19 vakcīna uzrāda 95% efektivitāti

“Pfizer” un “BioNTech” Covid-19 vakcīna uzrāda 95% efektivitāti

ASV  farmācijas gigants “Pfizer” un Vācijas uzņēmums “BioNTech” trešdien, 18. novembrī, paziņoja, ka atbilstoši pētījumu galīgajiem rezultātiem to kopīgi izstrādātajai vakcīnai pret jauno koronavīrusu ir 95% efektivitāte.

Pētījumos arī konstatēts, ka vakcīna ir kopumā droša, norādījušas abas firmas.

“Laikā, kad uz zemeslodes ik dienu tiek inficēti simtiem tūkstošu cilvēku, mums steidzami jāpiegādā pasaulei droša un efektīva vakcīna,” uzsvēris “Pfizer” vadītājs Alberts Burla.

Pagājušajā nedēļā “Pfizer” un “BioNTech” paziņoja, ka atbilstoši pētījumu sākotnējiem rezultātiem to izstrādātās vakcīnas efektivitāte ir 90%. Lai vakcīnu varētu izmantot, jāiegūst regulatoru atļaujas.

Jau vēstīts, ka Eiropas Komisija (EK) 11.novembrī paziņoja, ka noslēgusi vienošanos ar “Pfizer” un “BioNTech” par līdz 300 miljoniem eksperimentālās Covid-19 vakcīnas devu piegādi. Saskaņā ar vienošanos ES 27 valstis var iegādāties 200 miljonus vakcīnu devu un tām būs iespējams iegādāties vēl 100 miljonus devu. 27 ES dalībvalstis saņems devas atbilstoši to iedzīvotāju skaitam.

ES jau ir noslēgusi vienošanās ar kompānijām “AstraZeneca”, “Sanofi-GSK”, “Janssen Pharmaceutica” un “CureVac” par to Covid-19 vakcīnu iegādi, kad tās būs pieejamas, un ved sarunas ar kompāniju “Moderna”.

ASV uzņēmums “Moderna” pirmdien paziņoja, ka atbilstoši sākotnējiem rezultātiem tās izstrādātā Covid-19 vakcīna klīniskajos izmēģinājumos bijusi 94,5% efektīva.

 

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.