Sākums » Farmācija » EZA “Merck” Covid-19 ārstēšanas tabletes varētu apstiprināt “nedēļu laikā”

EZA “Merck” Covid-19 ārstēšanas tabletes varētu apstiprināt “nedēļu laikā”

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) varētu “nedēļu laikā” pieņemt lēmumu par to, vai apstiprināt ASV farmācijas uzņēmuma “Merck” izstrādātās tabletes Covid-19 ārstēšanai, otrdien, 23. novembrī, pavēstīja Eiropas Savienības (ES) medikamentu regulators.

“EZA izvērtēs “Lagevrio” ieguvumus un riskus samazinātā laika posmā un varētu nākt klajā ar viedokli nedēļu laikā, ja iesniegtie dati būs pietiekami pamatoti un pilnīgi,” teikts aģentūras paziņojumā.

EZA jau piektdien nāca klajā ar rekomendāciju, ļaujot ES dalībvalstīm pašām izlemt par zāļu “Lagevrio”, kas pazīstamas arī kā molnupiravirs, izmantošanu ārkārtas situācijā, “ņemot vērā inficēšanās un nāves gadījumu skaita kāpumu”.

EZA arī izvērtē uzņēmuma “Pfizer” izstrādāto Covid-19 ārstēšanas tablešu apstiprināšanu līdzīgā veidā.

ASV farmācijas lieluzņēmumu izstrādātās zāles potenciāli varētu būt būtisks pavērsiens cīņā ar koronavīrusu, jo, kā liecina pētījumi, tās augsta riska cilvēkiem samazina hospitalizācijas un nāves risku.

“Merck” tabletes nevajadzētu lietot grūtniecēm, sievietēm, kas nelieto kontracepcijas līdzekļus un var nonākt bērna gaidībās, norādīja EZA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.