Sākums » Farmācija » Plāno arī farmaceitiem noteikt tiesības vakcinēt iedzīvotājus pret Covid-19
Plāno arī farmaceitiem noteikt tiesības vakcinēt iedzīvotājus pret Covid-19

Plāno arī farmaceitiem noteikt tiesības vakcinēt iedzīvotājus pret Covid-19

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 23.novembrī, otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Epidemioloģiskās drošības likumā. Tie paredz, ka iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19 varēs veikt arī farmaceiti aptiekās.

Paredzēts, ka Ministru kabinets noteiks profesionālās kompetences prasības farmaceitiem, kuri veic vakcināciju. Tāpat iecerēts, ka aptiekas pašas varēs brīvi noteikt, vai tās vēlas sniegt vakcinācijas pakalpojumus. Iespēja aptiekās vakcinēties pret Covid-19, sezonālo gripu un ērču encefalītu ļautu mazināt ģimenes ārstu pārslodzes risku, teikts likumprojekta anotācijā.

Likumprojekts paredz arī pienākumu farmaceitam, kurš konstatējis vakcinācijas izraisītās komplikācijas, nekavējoties par to ziņot Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.

Kā atzīmēts likumprojekta anotācijā, farmaceiti var palīdzēt veicināt piekļuvi ticamai un uz pierādījumiem balstītai informācijai par vakcināciju, kā arī nodrošināt papildu vakcinācijas pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem.

Šobrīd likumā noteikts, ka vakcināciju drīkst veikt tikai sertificēta ārstniecības persona.

Lai likuma grozījumi stātos spēkā, tie galīgajā lasījumā vēl jāatbalsta Saeimai.

www.farmacija-mic.lv

 

Viens komentārs

  1. Farmaceiti kā tādas padomju sievietes – visu var uzkraut viņu pleciem un viņas nekurnēdamas stieps!
    Varbūt vēl ielieciet katrā aptiekā pa kovidpacienta gultai,lai mēs ārstējam?Jo kas tad ir farmaceitiskā aprūpe? Klienta apčubināšana! Un apčubināsim arī covidslimnieku! Un izārstēsim arī!

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.