Sākums » Farmācija » EZA turpina uzraudzīt un vērtēt trombu veidošanās gadījumus pēc “AstraZeneca” vakcīnas lietošanas

EZA turpina uzraudzīt un vērtēt trombu veidošanās gadījumus pēc “AstraZeneca” vakcīnas lietošanas

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) turpina uzraudzīt ļoti retus trombu veidošanās gadījumus ar zemu trombocītu skaitu, kas novēroti pēc vakcinācijas ar vakcīnu “Vaxzevria” (iepriekš zināma kā Covid-19 vakcīna “AstraZeneca”).

EZA ir uzsākusi vakcinācijas datu un slimības epidemioloģijas datu (tostarp infekcijas biežumu, hospitalizāciju, saslimstību un mirstību) pārskatīšanu. Tas tiek veikts saskaņā ar ES Veselības un pārtikas drošuma komisāra lūgumu pēc sanāksmes ar ES veselības ministriem.

EZA Zāļu reģistrācijas komitejas (CHMP) veiktā vērtēšana palīdzēs atbildīgajām iestādēm samērot “Vaxzevria” risku ar pašreizējo vakcinācijas kampaņu sniegtajiem ieguvumiem. Vērtēšanā tiks apsvērta arī nepieciešamība atjaunināt ieteikumus saistībā ar otrās devas ievadi cilvēkiem, kuri jau saņēmuši šīs vakcīnas pirmo devu.

EZA uzskata, ka kopumā vakcīnas sniegtie ieguvumi joprojām atsver tās radīto risku vakcinētajām personām. Pašreizējā vērtēšana sniegs atbalstu nacionālo vakcinācijas kampaņu vadīšanai un lēmumu pieņemšanai par optimālu vakcīnas izplatīšanu.

Tieši tāpat kā visām vakcīnām, EZA turpinās uzraudzīt arī vakcīnas “Vaxzevria” drošumu un efektivitāti, un turpinās nodrošināt ar aktuālu informāciju, ziņo Latvijas Zāļu valsts aģentūra.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.