Sākums » Farmācija » Farmācijas muzejs aicina iepazīties ar aptiekas dārzu
Farmācijas muzejs aicina iepazīties ar aptiekas dārzu
Aptiekas dārzs Farmācijas muzeja pagalmā Rīgā, Vāgnera ielā. Foto - no muzeja arhīva.

Farmācijas muzejs aicina iepazīties ar aptiekas dārzu

Šā gada pavasarī Farmācijas muzejs startēja Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā “KULTŪRELPA” ar projektu “Digitālais kultūras piedāvājums. Radošā muzejpedagoģija un prasmes”. Tā mērķis – parādīt muzeju kā drošu un kontrolētu publisko vidi, radīt individualizētu, ekskluzīvu digitālo kultūras piedāvājumu. Īstermiņa uzdevumi  –  aptiekas dārza izveide un mācību satura papildināšana, pielāgojot to nodarbībām ārā.

Konkursa rezultātā muzejs saņēma finansējumu aktivitātes “Aptiekas dārzs” izveidei, kas ļāva izstrādāt labiekārtojuma projektu un realizēt to dzīvē. Jaunizveidotais aptiekas dārzs jau radis mājvietu Farmācijas muzeja pagalmā un ir pieejams visiem interesentiem.

Aptieku dārzi izsenis kalpoja dziedniecības augu ieguvei un to uzdevums bija nodrošināt aptiekas ar vietējiem ārstniecības augiem. Pirmās organizētās augu audzēšanas vietas bija klosteru dārzi, kuros galvenokārt audzēja “svētos” augus, kā piemēram, pētersīļus, salviju, baldriānu un piparmētras.

Farmācijas muzeja “Aptiekas dārzs” ir mūsdienu interpretācija par šiem senajiem laikiem un tas ir pielāgots apmeklētāju ērtībām. Kā skaidro Farmācijas muzeja vadītāja Inta Vegnere, tā mērķis nav atspoguļot senos aptieku dārzu veidošanas principus vai radīt ko autentisku, bet gan sniegt estētisku baudījumu un ieskatu tradicionālajā un tautas medicīnā izmantojamo augu daudzveidībā. Dārzs piedāvā harmonisku vidi ārstniecības augu izzināšanai, piešķirot tiem nozīmi mūsdienu cilvēka ikdienā.

Te apskatāmi gan vietējie, gan svešzemju augi, dažādām leģendām apvīti, kā arī indīgie augi. Ikvienam dota iespēja klātienē iepazīt ap 100 ārstniecības augu, tostarp 9 kokaugus: sēdziedu akantopanaksu, gludo korinti, plūmjlapu aroniju, parasto kizilu, trīslapu ptēleju, parasto pīlādzi un parasto irbeni, parasto bārbeli un parasto kadiķi.

Farmācijas muzejs vēlas ilgtermiņā apdzīvot muzeja pagalmu un veidot digitālo kultūras piedāvājumu. Piedāvājums tiks pielāgots grupu nodarbībām un ģimenēm, ar iespēju apkalpot cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Individuāls “Aptiekas dārza” apmeklējums klātienē iespējams, iegādājoties muzeja apmeklējuma biļeti. Cenā ietilpst arī muzeja apskate.

Farmācijas muzejs izsaka pateicību muzeja darbiniecei Solvitai Brutānei par projekta izstrādi un realizāciju.

Projekts tapis sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, SIA “Agnēze Pluss”,  SIA “Colorwood Latvija” un vietējām stādu audzētavām.

Vairāk par muzeja jauno projektu un aptieku dārzu vēsturi Latvijā tuvākajā laikā lasiet žurnālā “MATERIA MEDICA”!

Ikkatrs tiek gaidīts baudīt rudens noskaņas muzja izveidotajā dārzā!

www.farmacija-mic.lv

DALIES ar šo ziņu ar saviem draugiem un kolēģiem sociālajos tīklos Twitter, Facebook un LinkedIn, pārsūti ziņu, izmantojot WhatsApp, vai izdrukā rakstu, ja vēlies! (Izmanto zemāk redzamās pogas.)

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*