Sākums » Farmācija » Ģimenes ārstus arvien neapmierina e-veselības līgumu nosacījumi un tās tehniskā gatavība
Ģimenes ārstus arvien neapmierina e-veselības līgumu nosacījumi un tās tehniskā gatavība

Ģimenes ārstus arvien neapmierina e-veselības līgumu nosacījumi un tās tehniskā gatavība

Latvijas ģimenes ārstus neapmierina līguma par e-veselības sistēmas izmantošanu nosacījumi, turklāt sistēma joprojām neesot pietiekoši izstrādāta, nacionālai informācijas aģentūrai LETA paudis Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) valdes loceklis Pauls Princis.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) pērn vienojās, ka pagaidām neparakstīs līgumus ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) par e-veselības sistēmas izmantošanu, un situācija nav mainījusies.

Princis norādījis, ka līgumi par e-veselību satur nosacījumus, kas neapmierina ģimenes ārstus, turklāt ārsti vairākkārt runājuši ar Veselības ministriju (VM) un NVD par šo problēmu, tāpat ticis izstrādāts paralēls līgums par e-veselību. “Principā tika izstrādāts tā saucamais pilotēšanas līgums, kas bija īslaicīgs, kas saturēja pakāpeniskuma principu, ka [līgumu] varētu slēgt tikai par vienu konkrētu pozīciju,” skaidrojis Princis.

Viņš pastāstījis, ka patlaban līgums paredz, ka ārstam jādarbojas trīs segmentos – darba nespējas lapa, recepte un pacientu ambulatorā karte. Viens no asociācijas priekšlikumiem bija sākt ar darba nespējas lapām un, kad šis segments strādā, turpināt ar receptēm, taču nesākt darbu ar visiem segmentiem uzreiz.

Turklāt patlaban līgumā ģimenes ārstiem esot noteikta milzīga, nepamatoti liela atbildība un joprojām neesot panākta vienošanās par to, lai likumā tiktu norādīts, ka darba nespējas lapās netiek norādīta pacienta diagnoze. Kā arī ģimenes ārstus neapmierina, ka līgumi par e-veselību ir beztermiņa. Tas neesot pamatoti, jo sistēma joprojām nav pietiekami advancēta, lai ar to varētu strādāt, norādījis Princis.

Viņš informējis, ka mēneša sākumā notika asociācijas sēde, kurā kāda ārste, kas strādā ar pamatlīgumu jau no e-veselības ieviešanas pirmās dienas, prezentēja situāciju. Ārstes viedoklis bija, ka ar šo sistēmu kopumā strādāt nevar, jo vienas kompensējamās zāļu receptes izrakstīšana viņai aizņem 6-7 minūtes. Papīra receptes izrakstīšana ārstam aizņem laiku līdz vienai minūtei.

Līgumi par e-veselības izmantošanu ir noslēgti ar 14,1% no ģimenes ārstu praksēm, taču, pēc asociācijas domām, lielākā daļa ir lielo iestāžu ārsti, kas strādā kā darba ņēmēji, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*