Sākums » Farmācija » Hemofilijas pacienti aptiekās nevar saņemt nepieciešamās zāles asiņošanas apturēšanai
Hemofilijas pacienti aptiekās nevar saņemt nepieciešamās zāles asiņošanas apturēšanai

Hemofilijas pacienti aptiekās nevar saņemt nepieciešamās zāles asiņošanas apturēšanai

Latvijas Hemofilijas biedrības vadītāja Baiba Ziemele laikrakstam “ Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai” paudusi, ka Latvijā nav pieejams vienīgais valsts kompensējamais medikaments, kas nepieciešams hemofilijas slimniekiem asiņošanas apturēšanai. Šī neesot pirmā reize, kad hemofilijas slimniekiem vajadzīgās zāles Latvijā nav pieejamas, teikusi B. Ziemele.

Hemofilija ir ļoti smaga iedzimta slimība, un asiņošanas gadījumā 10-15 minūšu laikā nekavējoties jāveic zāļu injekcija, lai to apturētu, taču Latvijā visus pēdējos gadus ir lielas problēmas ar medikamentu nodrošinājumu hemofilijas pacientiem, ziņo Hemofilijas biedrības pārstāvji. Kā skaidro ārsti, šāda situācija hemofilijas pacientiem ir dzīvību apdraudoša.

Valsts institūcijas skaidrojušas, ka zāles ir dārgas un tām nepieciešams atrast 20 miljonus eiro, atklājusi B. Ziemele. Dažādu izmaiņu rezultātā vajadzīgās zāles no aptiekām vispār pazūd, kā tas esot noticis arī tagad.

Hemofilijas ārstēšanai ir pieejami moderni un efektīvāki medikamenti, tie ir arī reģistrēti Eiropā, bet netiek iekļauti kompensējamo zāļu sarakstā, jo ražotājs nespēj nodrošināt tik zemu cenu, kā valsts vēlas, skaidro biedrība.

Latvijas Hematologu asociācija vērsusies Nacionālajā veselības dienestā un Veselības ministrijā ar aicinājumu situāciju risināt. No Veselības inspekcijas saņemta informācija, ka viens no medikamentiem būšot zāļu lieltirgotavās no 18. jūlija, bet neesot cita skaidrojuma ko pacientiem līdz tam laikam darīt.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.