10.februārī apstiprināti Veselības ministrijas (VM) izstrādātie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos Nr. 413 “Kārtība, kādā veicama personu obligātā medicīniskā un laboratoriskā pārbaude, obligātā un piespiedu izolēšana un ārstēšana infekcijas slimību gadījumos” ar mērķi uzlabot tuberkulozes diagnostiku un veicināt tās agrīnu atklāšanu, kā arī nodrošināt vienotu pieeju tuberkulozes diagnostikai.
Grozījumu projekts paredz MK noteikumus papildināt ar prasību, ka vienlaikus ar obligāto rentgenogrāfiju veic arī krēpu izmeklējumus tuberkulozes mikobaktēriju noteikšanai klepus gadījumā, kas ir viens no biežākajiem tuberkulozes simptomiem, ziņo VM.
Tāpat paredzēts papildināt uz tuberkulozi izmeklējamo riska grupas, iekļaujot arī personas ieslodzījumu vietās, kuras tiek pārvietotas ieslodzījumu vietu sistēmā un kopš pēdējās tuberkulozes pārbaudes ir pagājuši vairāk par sešiem mēnešiem. Līdz šim obligātie izmeklējumi aktīvas tuberkulozes diagnosticēšanai bija jāveic personām, kas atrodas īslaicīgās aizturēšanas vietās un ir bez noteiktas dzīvesvietas, patvēruma meklētājiem, kas izmitināti patvēruma meklētāju izmitināšanas centros un personām, kas ir pieteikušās uzturēšanās atļaujas saņemšanai Latvijas Republikā vai kas ir izmitinātas nelegālo imigrantu uzturēšanās nometnē.
Turpinot Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas struktūras optimizāciju un izmaksu samazināšanu, stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centra” filiāles “Ceplīši” pacientus paredzēts pārvietot uz citām slimnīcas struktūrvienībām un Strenču psihoneiroloģisko slimnīcu. Tāpat Strenču psihoneiroloģisko slimnīcu paredzēts noteikt par vienu no ārstniecības iestādēm, kur veicama personu obligātā un piespiedu izolēšana un ārstēšana.