Sākums » Farmācija » “Olainfarm” sadarbībā ar Organiskās sintēzes institūtu izstrādā tehnoloģiju jaunu aktīvo vielu un savienojumu ražošanai
“Olainfarm” sadarbībā ar Organiskās sintēzes institūtu izstrādā tehnoloģiju jaunu aktīvo vielu un savienojumu ražošanai

“Olainfarm” sadarbībā ar Organiskās sintēzes institūtu izstrādā tehnoloģiju jaunu aktīvo vielu un savienojumu ražošanai

AS “Olainfarm” sadarbībā ar Latvijas Organiskās sintēzes institūtu izstrādā vairāku aktīvo farmaceitisko vielu sintēzes ceļus, kas atšķiras no šobrīd zināmajiem, un būs aizsargājami ar patentu, ziņo “Olainfarm”.

Šāds pētījums ir iespējams, pateicoties 2013. gada 2. decembrī “Olainfarm” un Valsts izglītības attīstības aģentūras parakstītam līgumam par Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Aktīvo farmaceitisko vielu sintēzes metožu izstrāde un farmakoloģiskā profila izpēte” īstenošanu. Tā mērķis ir radīt jaunu produktu neirodeģeneratīvu perifērās un centrālās nervu sistēmas slimību ārstēšanai. Šobrīd notiek izvēlēto sintēžu procesa parametru optimizācija un pielāgošana lielizmēra ražošanai.

Projektā ietvaros jau ir veikti in vivo eksperimenti, lai noskaidrotu R-fenotropila pretsāpju aktivitāti neiropātisko sāpju modelī un to salīdzinātu ar S-fenotropilu un fenotropila racemātu. Iegūtie rezultāti liecina, ka visizteiktākā pretsāpju darbība raksturīga R-fenotropilam.

Darba gaitā tiek apkopoti rezultāti par fenibuta R-enantiomēra ietekmi uz pēcinsulta rehabilitācijas periodu dzīvnieku modelī. Tie jau ir publicēti tēžu veidā un prezentēti 8. Starptautiskajā Neiroprotekcijas un Neiroatjaunošanas simpozijā, kas šī gada maijā notika Magdeburgā, Vācijā. Papildus ir iesniegts raksts publicēšanai starptautiski citētā zinātniskā žurnālā “Basic & Clinical Pharmacology & Toxicology” par R-fenibuta antiišēmisko darbību smadzeņu audos.

Jaunā ražošanas tehnoloģija ļaus “Olainfarm” ražot jaunus optiski aktīvus savienojumus, kas ir vairāku inovatīvu preparātu sastāvā, un piedāvāt tos pasaules tirgū. Tas būšot būtisks papildinājums uzņēmuma ķīmisko produktu portfelim. Projekta kopējās izmaksas ir 570 030,90 eiro un to paredzēts īstenot līdz 2015. gada 31. augustam, ziņo uzņēmums.

 

Elīna Badune

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*