Pieaugot bažām par Covid-19 straujāku izplatību, palielinājusies iedzīvotāju interese iegādāties un izmantot veselības apdrošināšanas polises, ziņo apdrošināšanas sabiedrība “Compensa Life”. Kaut gan Covid-19 pirmajā vilnī no šī gada marta līdz augustam veselības apdrošināšanas pakalpojumu izmantošana un izmaksāto atlīdzību apmērs lielākajās medicīnas iestādēs samazinājās par 30 līdz 60%, patlaban izmaksāto atlīdzību apmērs ir atgriezies iepriekšējā gada līmenī, liecina apdrošināšanas sabiedrības “Compensa Life“ apkopotie dati.
“Atšķirībā no pavasara, šobrīd Covid-19 otrajā izplatības vilnī ārstniecības iestāžu darbs pamatā turpinās ierastajā režīmā. Tas nozīmē, ka veselības apdrošināšanas polišu izmantošana nav ierobežota un tās ir labs atbalsts iedzīvotājiem aktuālo veselības jautājumu risināšanā,” paziņojumā presei pauž Viktors Gustsons, “Compensa Life” Latvijas filiāles vadītājs.
Covid-19 uzliesmojuma dēļ daudzas ārstniecības iestādes atsevišķiem pakalpojumiem ir būtiski palielinājušas cenas, tostarp vakcinācijai pret infekcijas slimībām, ārstu konsultācijām, operācijām. Pacientiem un arī apdrošinātājiem ir jārēķinās ar lielākām izmaksām, saņemot pakalpojumus. Tas skaidrojams ar to, ka pakalpojumu cenā vai arī atsevišķi tiek norādīta maksa par medicīnas materiāliem Covid -19 ierobežošanai – maskām, cimdiem, halātiem, dezinfekcijas līdzekļiem u.c., skaidro V. Gustsons.
Apdrošinātāju novērojumi liecina, ka bažās par stingrākiem Covid-19 ieroebežojumiem iedzīvotāji šobrīd īpaši aktīvi izmanto ārstniecības iestāžu pakalpojumus un no ārsta apmeklējuma neattur arī pakalpojumu cenu kāpums. Patlaban veselības apdrošināšanas polišu īpašnieku – juridisko personu vidū ir vērojams augsts pieprasījums pēc organizētām vakcinācijām darba vietās pret gripu un pneimokoku infekciju.