Sākums » Farmācija » “Pfizer” un “BioNTech” koronavīrusa vakcīna trešajā pētījumu fāzē uzrādījusi 90% efektivitāti

“Pfizer” un “BioNTech” koronavīrusa vakcīna trešajā pētījumu fāzē uzrādījusi 90% efektivitāti

ASV farmācijas giganta “Pfizer” un Vācijas firmas “BioNTech” kopīgi izstrādātā vakcīna pret jauno koronavīrusu trešajā izmēģinājumu fāzē uzrādījusi 90% efektivitāti pret inficēšanos ar Covid-19, pirmdien paziņoja kompānijas.

Saskaņā ar sākotnējiem rādītājiem, pacientiem aizsardzība pret inficēšanos parādījusies septiņas dienas pēc otrās no divām devām un 28 dienas pēc pirmās devas.

“Mūsu Covid-19 vakcīnas trešās fāzes pētījumu pirmie rezultāti sniedz sākotnējās liecības par mūsu vakcīnas spēju novērst Covid-19,” paziņoja “Pfizer” izpilddirektors Alberts Burla. “Mēs esam ievērojami tuvāk tam, lai sniegtu cilvēkiem visā pasaulē nepieciešamo izrāvienu un palīdzētu izbeigt šo veselības krīzi.”

Vadoties pēc piegāžu aplēsēm, uzņēmumi paziņoja, ka prognozē piegādāt 50 miljonus devu šogad un līdz 1,3 miljardiem devu nākamgad. Abas firmas paziņoja, ka nākamajā nedēļā varētu lūgt ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes (FDA) atļauju vakcīnas ārkārtas izmantošanai.

Vakcīnu BNT162b2 Vācijas firma “BioNTech” izstrādāja janvāra vidū un jūlija beigās dažādās valstīs sākās tās trešā izmēģinājumu fāze.

Potenciālā vakcīna līdz šim izmēģināta uz vairāk nekā 43 500 cilvēkiem, no kuriem 38 955 līdz 8.novembrim saņēmuši otro devu. Pētījuma laikā līdz svētdienai reģistrēti 94 saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19.

Pētījumu dalībniekus turpinās novērot vēl divus gadus pēc otrās devas saņemšanas. Šajā laikā vakcīnas izstrādātāji cer noteikt, cik vakcīna ir efektīva ne tikai inficēšanās ar Covid-19 novēršanai, bet arī to, kā tā aizsargā Covid-19 pacientus no nopietnām komplikācijām.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.