Sākums » Farmācija » Apdrošinātāju kompensētās zāles drīkstēs izrakstīt arī e-receptēs
Apdrošinātāju kompensētās zāles drīkstēs izrakstīt arī e-receptēs

Apdrošinātāju kompensētās zāles drīkstēs izrakstīt arī e-receptēs

Turpmāk zāles un medicīniskās ierīces, kuru apmaksu pilnībā vai daļēji kompensē apdrošinātāju izsniegta veselības apdrošināšanas polise, ārstiem vairs nebūs obligāti jāizraksta papīra formātā, bet to būs iespējams darīt arī e-veselības sistēmā ar e-recepti, paredz valdībā atbalstītie noteikumu grozījumi.

Minētie grozījumi paredz, ka ārsts šādās situācijās var izrakstīt gan e-recepti, gan papīra recepti. Savukārt aptiekām atstāta iespēja izvēlēties, vai tās slēdz tiešos līgumus ar apdrošinātājiem un apmaksas jautājumus nokārto savstarpēji tiešo norēķinu veidā, vai arī cilvēks apmaksu veic pats un tad iesniedz recepti apmaksai apdrošinātājam atbilstoši savam līgumam.

Sarunās ar farmācijas nozari apdrošinātāji ir vienojušies par brīvprātīgu sadarbību divos veidos, atkarībā no katras aptiekas vai aptieku uzņēmuma IT sistēmām – abām pusēm slēdzot tiešos līgumus vai apdrošinātājiem pieņemot no pacientiem individuālus zāļu kompensācijas pieteikumus, neprasot specifisku aptiekas līdzdalību un IT sistēmu maiņu.

Apdrošinātāji apstiprina, ka atzīs pacientu iesniegtās elektroniski izrakstītās receptes izdrukas no e-veselības sistēmas, piemēram, lejuplādētas elektroniskā formātā vai izdrukātas papīra formātā. Parastajā receptē netiks prasīts norādīt pacienta diagnozi.

Līdz šim arī ārstiem, kas pilnībā strādā e-recepšu sistēmā, nācās rakstīt papīra receptes zālēm, kuru apmaksu paredz pacienta veselības apdrošināšanas polise. Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins skaidro, ka aptiekām nācās manuāli datus par izsniegtajām zālēm vadīt e-veselības sistēmā.

Patlaban ieviestā sistēma ir teju identiska tai, kāda jau pastāv ar ārstu vizīšu un citu medicīnas pakalpojumu apmaksu, norāda Abāšins, piebilstot, ka arī ārstiem būs vienkāršāk, jo nebūs jāpēta katra pacienta veselības apdrošināšanas polises nosacījumi, bet varēs zāles izrakstīt parastā kārtībā.

Tādējādi, kā skaidro Veselības ministrijā, ārstu, aptieku un apdrošināšanas sabiedrību birokrātiskais slogs mazinās, jo apdrošinātāju kompensētas receptes gadījumā vairs netiek paredzēta vienas formas papīra recepte, bet to apmaksa notiek vispārīgā kartībā tāpat kā citu veselības aprūpes pakalpojumu apmaksa no apdrošinātāju puses.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.