Sākums » E-veselība » Rehabilitologi sniedz priekšlikumus e-veselības uzlabošanai

Rehabilitologi sniedz priekšlikumus e-veselības uzlabošanai

Rehabilitācijas speciālisti e-veselības sistēmā saskata lielas iespējas nodrošināt vajadzīgo pēctecību objektīvā pacienta funkcionēšanas novērtēšanā. Tā nacionālai informācijas aģentūrai LETA paudis Latvijas Rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienības (LRPOA) prezidents Aivars Vētra.

Pēctecība pacienta funkcionēšanas novērtēšanā ir rehabilitācijas pakalpojumu plānošanas un rezultātu kontroles pamats. Patlaban šis process norit atsevišķu epizožu veidā, kas ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem traucē gūt patiesu priekšstatu par situāciju kopumā no saslimšanas brīža līdz lēmumam par invaliditātes piešķiršanu vai nepiešķiršanu Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā, ziņo LETA.

LRPOA šonedēļ savā pavasara konferencē tikās ar Nacionālā veselības dienesta (NVD) vadību, tostarp dienesta direktora vietnieci informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Lindu Freimani, lai runātu par iespējām e-veselības portālu izmantot rehabilitācijas pacientu aprūpē.

Kā skaidrojis Vētra, rehabilitācijas speciālistiem līdz šim nav bijusi liela pieredze e-veselības portāla izmantošanā un, iespējams, tādēļ tikšanās, atšķirībā no citu medicīnas jomu pārstāvjiem, noritēja vairāk apmainoties viedokļiem par e-veselības portāla iespējām uzlabot rehabilitācijas pacientu aprūpes organizāciju, kvalitāti un to izmaksu efektivitāti.

Vētra norādījis, ka tikšanās laikā īpaši atzīmēta kāda liela priekšrocība, proti, sistēma nepieļauj rehabilitācijas plānošanai nepieciešamās dokumentācijas, tostarp funkcionēšanas novērtēšanas protokolu, pacientu pašvērtējumu, rehabilitācijas plānu, atzinumu tehnisko palīglīdzekļu saņemšanai un līdzīgu dokumentu nepilnīgu aizpildīšanu. “Pacientu funkcionēšanu dokumentējošās informācijas – novērtējums, rehabilitācijas plāns, nosūtījumi un tamlīdzīgu dokumentu -, iekļaušana katra pacienta elektroniskajā “lietā” arī būtiski uzlabotu individuālo rehabilitācijas mērķu izvirzīšanu un rehabilitācijas procesa kvalitatīvu pēctecības nodrošināšanu, kas ir pamatā racionālai rehabilitācijā pieejamo resursu izmantošanā,” norādījis LRPOA prezidents.

Vienlaikus rehabilitācijas speciālisti izvirzījuši arī vairākas idejas par nepieciešamajiem papildinājumiem šī portāla iespēju uzlabošanā, tostarp Starptautiskās funkcionēšanas klasifikācijas kategoriju izvēli no portāla datu bāzes pacienta funkcionēšanas ierobežojumu aprakstīšanai, palīgtehnoloģiju saraksta ievietošanu, pacientu pašnovērtējumu sagatavošanas iespējas portālā un citus.

Pēc Vētras teiktā, lielu interesi izraisījusi iespēja nelielām funkcionālo speciālistu, piemēram, fizioterapeitu, praksēm tām nepieciešamās medicīniskās lietvedības pacientu ambulatoro karšu, kurām šobrīd no maija tiks izvirzītas jaunas prasības informācijas drošības jomā, prakses pacientu karšu aizpildīšanu un uzglabāšanu veikt šī portāla ietvaros.

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*