Sākums » Farmācija » Zāļu ražotāji kategoriski iebilst pret zāļu kompensācijas kārtības grozījumu tālāku virzīšanu
Zāļu ražotāji kategoriski iebilst pret zāļu kompensācijas kārtības grozījumu tālāku virzīšanu

Zāļu ražotāji kategoriski iebilst pret zāļu kompensācijas kārtības grozījumu tālāku virzīšanu

Veselības ministrija (VM), izplatot informāciju par 6. oktobra tikšanos ar zāļu ražotāju asociācijām un pacientu organizācijām, atspoguļojusi tikai ministrijas nostāju, taču paziņojumā presei nav bijusi iekļauta informācija par būtiskiem jautājumiem, uz kuriem ministrija nespēja sniegt skaidras atbildes, norāda Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) izpilddirektors Valdis Freidenfelds.

“Tostarp ir nepatiesi atspoguļota Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas, Biofarmaceitisko zāļu ražotāju asociācijas, Latvijas Patentbrīvo medikamentu asociācijas nostāja jautājumā par grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 899 “Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība”,” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem atklāj Freidenfelds.

“Asociācijas kategoriski iebilst pret tālāku šo grozījumu noteikumos virzīšanu apstiprināšanai Ministru kabinetā, aicinot veidot darba grupu, kuras uzdevums būtu zāļu kompensācijas sistēmas attīstības izveide. Asociācijas aicina šos strīdīgos Ministru kabineta noteikumu punktus atstāt lemšanai darba grupā un jaunajam veselības ministram,” uzsver SIFFA izpilddirektors.

Savukārt SIFFA valdes priekšsēdētājs Imants Sinka norāda: “Uz nepatiesībām balstītu Ministru kabineta noteikumu virzīšana apstiprināšanai Ministru kabinetā, neliecina, ka dzīvojam tiesiskā valstī, kurā rūp pacientu intereses. Budžeta caurumu lāpīšana uz uzņēmēju rēķina demonstrē Veselības ministrijas ierēdņu neprofesionalitāti un necienīgu attieksmi kā pret mums, tā pret valdības locekļiem, kuri tiek apzināti maldināti.”

Pēc 6. oktobrī notikušās VM sarunas ar minētajām asociācijām un pacientu organizāciju pārstāvjiem ministrija izplatīja paziņojumu, ka, neskatoties uz atšķirīgiem viedokļiem attiecībā par iespējama līdzmaksājuma paredzēšanu zāļu ražotājiem noteiktos apstākļos, panākta vienošanās par nepieciešamību izveidot darba grupu, ko iniciētu VM un Nacionālais veselības dienests un kuras uzdevums būtu zāļu kompensācijas sistēmas ilgtermiņa attīstības izveide.

Elīna Badune

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*