Sākums » Farmācija » “Bayer” par 11,3 miljardiem eiro nopērk “Merck & Co., Inc.” bezrecepšu zāļu biznesu
“Bayer” par 11,3 miljardiem eiro nopērk “Merck & Co., Inc.” bezrecepšu zāļu biznesu

“Bayer” par 11,3 miljardiem eiro nopērk “Merck & Co., Inc.” bezrecepšu zāļu biznesu

Vācijas daudznozaru ķīmijas uzņēmums “Bayer” par 14,2 miljardiem ASV dolāru (11,3 miljardiem eiro) nopirkusi ASV uzņēmuma “Merck & Co., Inc.” bezrecepšu medikamentu biznesu, nacionālai informācijas aģentūrai LETA paudis SIA “Bayer” pārstāvis Aldis Bokmelders.

Darījums noslēgts šī gada 1.oktobrī un nozīmē pagrieziena punktu “Bayer” darbībā, Uzņēmuma turpmākais mērķis ir turpināt bezrecepšu medikamentu biznesa attīstīšanu, gan pateicoties pašu uzņēmuma organiskai izaugsmei, gan arī iegādājoties citus uzņēmumus, skaidrojis “Bayer” izpilddirektors Mareins Dekerss. Līdz ar šo darījumu “Bayer” kļūst par bezrecepšu zāļu līderi Ziemeļamerikā un Latīņamerikā un sasniedz augstākās globālās pozīcijas bezrecepšu medikamentu galvenajās kategorijās.

Abu uzņēmumu kopējais apgrozījums bezrecepšu medikamentu kategorijā 2013.gadā sasniedza 5,5 miljardu eiro apjomu, kur “Merck & Co., Inc.” daļa ir apmēram 1,75 miljardi eiro.

Pateicoties darījumam ar “Merck & Co., Inc”, “Bayer” pēc pārdošanas apjomiem ieņem otro vietu pasaulē bezrecepšu medikamentu jomā aiz uzņēmumiem “Novartis” un “GlaxoSmithKline”.

No “Merck & Co., Inc.” iegādātais bezrecepšu medikamentu bizness galvenokārt aptver saaukstēšanās, alerģiju, sinusa un gripas, dermatoloģijas, tostarp saules ietekmes, pēdu veselības un kuņģa-zarnu trakta medikamentu kategorijas.

Tāpat “Bayer” arī paredz, ka uzņēmumu integrācija laika periodā līdz 2017.gadam veidos ievērojamu izmaksu sinerģiju, vairāk nekā 159 miljonus eiro gadā, it īpaši attiecībā uz mārketinga izdevumiem un preču izmaksām. Savukārt apgrozījuma sinerģija, pateicoties pieaugošai komerciālajai klātbūtnei un “Bayer” ievērojamās globālās infrastruktūras izlīdzsvarošanai galvenajos izaugsmes reģionos, “Merck & Co” zīmolus izvēršot ārpus ASV, līdz 2017.gadam tiek prognozēta vairāk nekā 318 miljonu eiro apmērā.

Saistībā ar darījuma veikšanu un uzņēmumu apvienošanu “Bayer”, galvenokārt šogad un nākamgad, arī paredz vienreizējās izmaksas apmēram 0,4 miljardu eiro apjomā. Tāpat paredzams, ka pirmā gada laikā pēc darījuma noslēgšanas tas “Bayer” akcionāriem radīs 2% papildu ieņēmumus uz akciju.

Pagājušajā finanšu gadā uzņēmumā “Bayer” strādāja apmēram 113 200 darbinieku un pārdošanas apjoms sasniedza 40,2 miljardus eiro. Kapitālizdevumu apjoms bija 2,2 miljardi eiro, bet izpētes un attīstības izdevumi – 3,2 miljardi eiro.

Savukārt SIA “Bayer” pērn apgrozīja 4,47 miljonu eiro, kas ir par 8% vairāk nekā 2012.gadā, kad apgrozījums bija 4,16 miljoni eiro. Pērn uzņēmums cieta zaudējumus 26 620 eiro, bet 2012.gadā uzņēmums nopelnīja 150 682 eiro. SIA “Bayer” dibināta 2008.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 249 002 eiro. “Bayer” pilnībā pieder Lietuvā reģistrētajai kompānijai “Bayer UAB”, ziņo LETA.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.