Sākums » Farmācija » ZVA vēl vērtē, vai atļaut “Rigvir” pieejamību pacientiem

ZVA vēl vērtē, vai atļaut “Rigvir” pieejamību pacientiem

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) vēl apkopo saņemto informāciju un izvērtē, vai atļaut “Rigvir” pieejamību pēc pacientu pieprasījuma, aģentūru LETA informējusi ZVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dita Okmane.

Aģentūra ir pieprasījusi papildu datus no uzņēmuma, kas ir reģistrējis “Rigvir”, un vērtē jau pašlaik saņemto informāciju, lai lemtu par zāļu sērijas pieejamību pacientiem.

Okmane arī skaidrojusi, ka aģentūra konsultējas ar onkologiem saistībā ar “Rigvir” lietošanas atļaušanu pacientiem, “apzinoties šobrīd konstatēto “Rigvir” kvalitātes neatbilstību”.

Veselības ministrijā (VM) ar lūgumu atcelt zāļu “Rigvir” izplatīšanas aizliegumu un atjaunot medikamenta pieejamību vērsušies 37 pacienti, kas nosoda medijos notikušas diskusijas par zāļu “Rigvir” efektivitāti, jo onkoloģijā neesot medikamentu, kas palīdzētu visos gadījumos. “Lēmums apturēt zāļu pieejamību apdraud pacientiem veiksmīgi uzsākto terapiju un vairāku gadu gaitā panāktos sekmīgos rezultātus,” apgalvots vēstulē.

Tāpat vēstulē pausts, ka “Rigvir” izplatīšanas aizliegums uzskatāms par vēršanos pret melanomas vēža veida slimniekiem. Vēstules autori uzskata, ka laikā, kad notiek pārbaudes, ražošanas procesa pārstrukturēšana un dokumentu sakārtošana, jautājumu par zāļu lietošanu vai atteikšanos no tām būtu jāļauj izšķirt katra pacienta ārstam un arī pašam pacientam.

Vēstulē, paužot nosodījumu lēmumam par “Rigvir” izplatīšanu, autori norāda, ka aizliegums apdraudot viņu veselību un dzīvību, kā arī liedz iespēju izveseļoties, saglabāt un uzlabot dzīves kvalitāti.

Kā norāda vēstules autori, tās parakstītāju vidū ir daudzi pacienti ar melanomas sākuma stadijas diagnozi, kuriem zāles “Rigvir” esot vienīgā iespējamā terapija ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs, kā arī pacienti ar 3. un 4.stadijas melanomas diagnozi, kuriem medikaments esot apturējis šī īpaši agresīvā ļaundabīgā audzēja metastāžu veidošanos.

Jau ziņots, ka saistībā ar konstatētām nepilnībām ZVA pieņēmusi lēmumu apturēt “Rigvir” izplatīšanu līdz neatbilstības cēloņa noskaidrošanai un novēršanai, turklāt Nacionālais veselības dienests (NVD) pieņēmis lēmumu par “Rigvir” svītrošanu no valsts Kompensējamo zāļu saraksta.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.