Sākums » Jaunākie raksti » E-veselības ieviešanas darbi – vēl pusceļā
E-veselības ieviešanas darbi – vēl pusceļā

E-veselības ieviešanas darbi – vēl pusceļā

Visus līdz šim plānotos e-veselības ieviešanas darbus nav izdevies īstenot, tomēr būtisks darbs ir paveikts, informatīvajā ziņojumā valdībai atzinusi Veselības ministrija (VM).

Ministrija sagatavojusi ziņojumu “Par pamatnostādņu “e-Veselība Latvijā” ieviešanu 2008.-2013.gadā un pamatnostādņu “e-Veselība Latvijā” īstenošanas plāna 2008.-2010.gadam ieviešanu”, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Apkopojot informāciju par paveiktajiem darbiem, VM secinājusi, ka pamatnostādņu plāna 2008.-2013.gadam ieviešana ir notikusi daļēji.

Ministrija norāda, ka līdz šim ir sākts darbs pie normatīvā regulējuma nodrošināšanas, lai izveidotu vienotu informācijas sistēmu veselības nozarē. Tāpat ir izstrādāta Vienotā neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas dienesta informācijas sistēma, kā arī iegādāts tās darbināšanai nepieciešamais aprīkojums.

Vienlaikus gan VM, gan Nacionālajā veselības dienestā ir izveidotas pārvaldības struktūras, lai nodrošinātu sekmīgu e-veselības pasākumu ieviešanu. Ieviests e-paraksts, kas nepieciešams, lai veicinātu e-veselības koncepta attīstību.

Kā pagaidām nepabeigtos darbus VM ziņojumā min iestrādes informācijas tehnoloģiju jomā, kas nepieciešamas e-veselības ieviešanai. Ir sākta informācijas drošības dokumentācijas aktualizēšana, kuru plānots pabeigt līdz šā gada beigām. Ir pabeigta elektronisko recepšu informācijas sistēmas izstrāde, bet līdz šā gada beigām plānots nodrošināt tās integrāciju ar visām pārējām e-veselības informācijas sistēmām. Tāpat ir pabeigta un līdz šā gada beigām kopējā sistēmā tiks integrēta elektronisko nosūtījumu un pierakstu sistēma.

Pabeigta e-veselības portāla izstrāde, bet vēl līdz gada beigām tiks nodrošināta tā integrācija ar pārējām e-veselības informācijas sistēmām.

Ir arī uzdevumi, kuri nav sākti, un, visticamāk, tas arī nenotiks, ziņo LETA. Piemēram, izvērtējot prioritātes, patlaban netiek plānots veidot vienotu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju informācijas sistēmu. Tā vietā VM plāno veicināt esošo ārstniecības iestāžu un aptieku informācijas sistēmu sadarbības spēju veicināšanu ar veselības informācijas sistēmu.

Finansiālu apsvērumu dēļ nav izveidots arī centrālais klīniskās diagnostikas arhīvs.

VM atgādina, ka e-veselība ir veselības aprūpes kvalitātes un efektivitātes uzlabošanas programma, izmantojot informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iespējas. Tās mērķis ir uzlabot iedzīvotāju veselības stāvokli, jo viņi varēs paši kontrolēt savus veselības datus. Tiks samazināts pacientu patērētais laiks, jo ar ārstniecības iestādēm būs iespējams kontaktēties elektroniski. Tāpat ar šo sistēmu ir iecere paaugstināt veselības aprūpes efektivitāti.

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

2 komentāri

  1. Bet kaut kādi cilvēki tak visu laiku ar to strādā… gan jau arī algas saņem. Kā tāda kavēšanās vispār ir iespējama? Ja nemaldos no 1. janvāra jau bija jābūt iespējai pieslēgties – vismaz testa režīmā – gan ārstiem, gan aptiekām

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*