Sākums » Farmācija » Belēvičs pārliecināts, ka veselības aprūpē naudas nepietiek
Belēvičs pārliecināts, ka veselības aprūpē naudas nepietiek

Belēvičs pārliecināts, ka veselības aprūpē naudas nepietiek

Iepazīstoties ar Veselības ministrijas (VM) ierēdņu sagatavoto informāciju, veselības ministrs Guntis Belēvičs secinājis, ka līdzekļu veselības aprūpes nozarē nepietiek, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Ministrs žurnālistiem gan nav vēlējies atklāt, par kādām naudas summām ir runa, taču, iespējams, trūkstošais finansējums būs jāmeklē, neprasot papildu finansējumu no valsts budžeta.

“Skaidrs, ka būs jāmeklē iespējamās rezerves nozares iekšienē,” paudis Belēvičs, piebilstot, ka līdz šim jau ministrija saņēmusi lielas summas. Viņš solījis, ka šo summu izlietojums tiks skatīts kā caur palielināmo stiklu, lai vērtētu, vai tās ir izlietotas atbilstoši noteiktajiem mērķiem, ziņo LETA.

VM aprēķinājusi, ka jauno politikas iniciatīvu īstenošanai nepieciešami 108 miljoni eiro, taču jau tagad skaidrs, ka visu nepieciešamo finansējumu nebūs iespējams saņemt. Tāpēc par konkrētām summām, ko varētu pārdalīt nozares iekšienē, ministrs runāšot tad, kad zinās, cik kopumā veselības aprūpes nozarei nākamgad tiks no valsts budžeta.

Taču par atsevišķām summām ministram gan neesot bažu, ka tās tiks piešķirtas. Piemēram, lai kompensētu ar minimālās algas celšanu saistītos izdevumus – šis jautājums vairs nebūšot uz nozares pleciem, kā tas bijis līdz šim. Tāpat finansējums būs tiem izdevumiem, kam jau šogad piešķirti papildu līdzekļi.

“Mums izdosies palielināt bāzi par nedaudz vairāk kā desmit miljoniem eiro,” pārliecināts ir ministrs. Tomēr jautājums ir par tām programmām, ko sākuši iepriekšējie ministri, atzinis Belēvičs. Viņš centīšoties šīs programmas aizstāvēt.

 

www.farmacija-mic.lv

LETA_logo

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*