Sākums » Farmācija » Darbu sākusi pirmā BENU franšīzes aptieka Latvijā*
Darbu sākusi pirmā BENU franšīzes aptieka Latvijā*

Darbu sākusi pirmā BENU franšīzes aptieka Latvijā*

Nupat Jelgavā darbību sākusi pirmā BENU franšīzes aptieka Latvijā – Jelgavas Pils aptieka, kas darbojas jau kopš 1994. gada. Aptiekas darba priekšplānā vienmēr bijušas rūpes par klientiem, ko iespējams nodrošināt tikai ar augstu iekšējo kultūru, motivētu darbaspēku un pastāvīgu attīstību. Tieši attīstība, kas izpaužas kā rūpes par klientiem un darbiniekiem, pamudinājusi Jelgavas Pils aptieku pievienoties BENU Aptiekas franšīzei. Paredzēts, ka BENU Aptiekas franšīzi turpmāk izmantos arvien jaunas aptiekas gan Latvijas lielākajās pilsētās, gan citos reģionos.

Pievienošanās franšīzei – ceļš uz aptiekas attīstību

Dina Kurzemniece, aptiekas vadītāja un īpašniece, atskatoties uz aptiekas attīstību kopš tās dibināšanas, stāsta, ka aptieka laika gaitā piedzīvojusi daudz pārmaiņu – gan likumu drozījumus, gan vairākas lielas reorganizācijas. Pils aptieka bija pirmā, kas Jelgavā ieviesa pašapkalpošanos, kā arī septiņus gadus piedāvāja klientiem interneta aptiekas pakalpojumus, taču to pārtrauca, jo šajā virzienā neredzēja attīstības iespējas. “Mainoties laikiem, mēs jutām, ka uzņēmums varētu attīstīties franšīzes virzienā, tuvinoties kādam lie­lākam aptieku tīklam. Savā darbā mēs orientējamies ļoti labi – mums ir plašs sortiments, ātras piegādes, zāļu gatavošana speciālajiem pasūtījumiem. Tomēr mēs vēlējāmies nodrošināt saviem klientiem arī plašākus akciju piedāvājumus, lojalitātes programmas priekšrocības, aptiekas avīzes un citus labumus, ko sniedz dalība franšīzē. Tas ir ieguvums arī mūsu darbiniekiem, jo tādējādi viņiem ir pieejamas plašākas apmācību iespējas, mūsdienīgāki darba apstākļi, ērtāks aptiekas telpu iekārtojums un preču izvietojums – tas viss atvieglo farmaceitu darbu,” uzsver aptiekas vadītāja.

Vienota nākotnes vīzija

Lēmumu pievienoties tieši BENU Aptiekas franšīzei Dina Kurzemniece raksturo kā iespēju uzņēmumam attīstīties līdzi laikam un virzīties uz savu mērķi. “Pievienoties BENU Aptiekas franšīzei esam izvēlējušies divu galveno kritēriju dēļ: BENU Aptiekai ir klientiem draudzīga politika, kā arī lojāla attieksme pret darbiniekiem. Šie abi kritēriji ir mūsu aptiekas darbības pamats. Turklāt BENU ir viens no nozares līderiem, kura attīstības virziens un nākotnes vīzija sakrīt ar mūsu nākotnes mērķiem, kas mums ir ļoti svarīgi,” skaidro farmaceite.

Klients – vienmēr svarīgākais

“Pils aptieka arī turpmāk saglabās savu darba stilu, kurā pats svarīgākais vienmēr bijis klients. Taču tagad papildus tam, ko aptieka piedāvājusi līdz šim, mēs klientiem varam piedāvāt arī labākās akcijas, loalitātes programmas, uzskatāmāku preču izvietojumu, palielinās arī preču sortiments, jo ienāk BENU Aptiekas līnijas produkti. BENU Aptiekās ir liels uzsvars uz kosmētiku, tādēļ arī mūsu aptiekā būs vairāk pieejami aptiekas kosmētiskie līdzekļi. Aptieka ir tā vieta, kur cilvēks vēršas, ja viņam rodas kāda problēma. Tieši aptiekā klients var saņemt kvalitatīvu konsultāciju ne tikai par kosmētiku, bet arī atbilstošiem uztura bagātinātājiem, padomus par medikamentiem un specializēto pārtiku – tā ir aptiekas īpašā pievienotā vērtība. Farmaceits ir cilvēks ar atbilstošu izglītību, kas spēj sniegt vērtīgu konsultāciju un labu padomu. Turklāt tas klientam ir daudz lētāk nekā kādas problēmas ielaišana līdz hroniskai stadijai. Ārstēšana vienmēr ir sarežģītāka nekā profilakse,” atgādina D. Kurzemniece.

Farmācija ir aicinājums

Aptiekas vadītāja atzīst, ka farmaceites darbs ir bijis viņas bērnības sapnis, ko  izdevies veiksmīgi piepildīt. Iespējams, tieši tādēļ Jelgavas Pils aptieka īpašu vērību pievērš saviem darbiniekiem. “Mums ir ļoti svarīgi mūsu klienti. Tā kā ar viņiem strādā mūsu darbinieki, man  kā vadītājai ir ļoti būtiski, lai pie mums strādātu labākie speciālisti, kuriem ir atbilstošas rakstura īpašības un vēlme attīstīties. Mums ir augsti iekšējās kultūras standarti un augstas prasības pret darbiniekiem. Ļoti svarīgs ir pats cilvēks, jo, ienākot kolektīvā, viņš aug un attīstās. Ja viņam piemīt atbilstošas rakstura iezīmes un vēlme attīstīties, mēs no savas puses darām visu, lai viņš būtu labs speciālists,” saka aptiekas vadītāja. “Motivēti darbinieki ir ieguvums ne vien uzņēmumam, bet arī mūsu klientiem, nodrošinot viņiem vislabāko iespējamo farmaceitisko aprūpi.”

“BENU Aptiekas” Farmācijas daļas vadītāja Vizma Vīksna pauž: BENU franšīze dod neatkarīgām aptiekām iespēju attīstīties un nodrošina papildu iespējas gan aptiekām, gan arī vairāk ērtību to apmeklētājiem. Esam izveidojuši ļoti spēcīgu biznesa un loģistikas modeli, kas palīdz uzlabot medikamentu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem.”

 

 

 

 

 

 

 

www.farmacija-mic.lv

Foto – no BENU Aptiekas arhīva.

* Apmaksāta publikācija.

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*