Sākums » Ārzemēs » Venecuēlas valdība sāk medikamentu izdalīšanu to trūkuma apstākļos
Venecuēlas valdība sāk medikamentu izdalīšanu to trūkuma apstākļos

Venecuēlas valdība sāk medikamentu izdalīšanu to trūkuma apstākļos

Venecuēlas valdība sestdien, 25. novembrī, sāka īstenot programmu medikamentu izdalīšanai 35 651 pacientam, mēģinot mazināt zāļu trūkumu, kurā valdība vaino ASV noteiktās sankcijas, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Lai piedalītos šajā programmā, ir vajadzīga valdības izsniegta elektroniskā karte, un tas pamudinājis kritiķus apgalvot, ka valdība dod priekšroku saviem piekritējiem.

Venecuēlas veselības ministrs Luiss Lopess valsts televīzijā VTV paziņojis, ka medikamentu izdalīšana notiek 10 no 24 valsts štatiem, bet nākamnedēļ tā notiks arī pārējā valsts teritorijā.

Veselības aprūpes tiesību organizācijas “Codevida” vadītājs Fransisko Valensija paudis, ka ir vajadzīgs daudz vairāk medikamentu, jo apmēram 300 000 pacientu, kas sirgst ar tādām hroniskām kaitēm kā nieru slimība un vēzis, nesaņem nepieciešamās zāles.

Pacienti un viņu tuvinieki trešdien, 22. novembrī, devās gājienā pie ASV, Kanādas, Nīderlandes un Peru vēstniecībām Karakasā, mudinot tās aicināt Venecuēlas prezidentu Nikolasu Maduro izdalīt medikamentus humāniem mērķiem.

Venecuēlas valdība noliedz, ka valstī pastāv humānā krīze, un apgalvo, ka ASV sankcijas ir sarežģījušas medikamentu importu un izdalīšanu.

Miljoniem Venecuēlas pilsoņu trūkst pārtikas un medikamentu, lai gan šai valstij pieder lielākās pierādītās jēlnaftas iegulas pasaulē. Naftas cenu pazemināšanās pasaules tirgos ir ievērojami samazinājušas valdības galveno konvertējamās valūtas ieguves avotu, ziņo LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

 

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*