Sākums » Ārzemēs » Lietuvas “Euroapotheca” iegādāsies Zviedrijas aptieku tīklu

Lietuvas “Euroapotheca” iegādāsies Zviedrijas aptieku tīklu

Lietuvas uzņēmums “Euroapotheca” panācis vienošanos, lai iegādātos gandrīz 160 aptieku tīklu Zviedrijā, par to maksājot vismaz 170 miljonus eiro, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Holdingā “Vilniaus prekyba” ietilpstošais uzņēmums otrdien, 28. novembrī, paziņojis, ka parakstījis vienošanos ar Zviedrijas valdību, lai iegādātos “Apoteksgruppen i Sverige Holding” (AGHAB), kas nodrošina franšīzes un pārvaldes pakalpojumus 189 aptiekām, kuras darbojas ar “Apoteksgruppen” zīmolu.

“Euroapotheca” preses pārstāvis Arvīds Žilinsks norādījis, ka uzņēmumam piederošais aptieku tīkls “Euovaistine” iegādājas 159 no tīkla 189 aptiekām. Trīs no šīm aptiekām pieder AGHAB, bet pārējās pieder privātajiem investoriem, kuri pērk franšīzes pakalpojumus no AGHAB.

Zviedrijas valdība vēsta, ka “Euroapotheca” tai maksās 1,69 miljonus kronu (170,7 miljonus eiro) par 100% AGHAB un tā franšīzes pakalpojumu akciju.

Žilinsks atteicies teikt, cik daudz tiks maksāts privātajiem investoriem. Šo darījumu vēl nepieciešams apstiprināt Zviedrijas konkurences regulatoriem.

Pēc darījuma pabeigšanas “Euroapotheca” kļūs par ceturto lielāko dalībnieku Zviedrijas aptieku tirgū, kontrolējot 9% tirgus. Pērn “Euroapotheca” ieņēmumi bija 353 miljoni eiro jeb par 4,8% lielāki nekā gadu iepriekš, bet peļņa – 21 miljons eiro jeb par 12% lielāka nekā

“Euroapotheca” kopumā ir vairāk nekā 400 aptieku Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā un Ukrainā, ziņo LETA.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*