Sākums » Farmācija » EMA uzsāk metamizolu saturošo zāļu vērtēšanu

EMA uzsāk metamizolu saturošo zāļu vērtēšanu

Eiropas Zāļu aģentūra (EMA) vērtēs pretsāpju līdzekli – metamizolu saturošas zāles, kas vairākās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs tiek lietotas, lai ārstētu stipras sāpes un drudzi, kuru nav izdevies kontrolēt ar citiem līdzekļiem, ziņo Zāļu valsts aģentūra (ZVA).

Vērtēšana uzsākta pēc Polijas zāļu aģentūras lūguma saistībā ar dažādās dalībvalstīs pastāvošām būtiskām atšķirībām attiecībā uz šo zāļu ieteicamo maksimālo dienas devu un kontrindikācijām šo zāļu lietošanai grūtniecības vai zīdīšanas laikā.

EMA Cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) izvērtēs pieejamos pierādījumus un sniegs ieteikumus par to, vai nepieciešams mainīt metamizolu saturošo zāļu reģistrācijas apliecības visā ES.

Metamizols (zināms arī kā dipirons) ir analgētisks līdzeklis, kas var mazināt arī drudzi un muskuļu spazmas. Šīs zāles ES ir lietotas daudzus desmitus gadu iekšķīgi, supozitoriju vai injekciju veidā, lai ārstētu stipras sāpes un drudzi, ko nevar kontrolēt ar citiem līdzekļiem.

Metamizolu saturošās zāles ir pieejamas Bulgārijā, Horvātijā, Itālijā, Lietuvā, Polijā, Rumānijā, Slovēnijā, Spānijā, Ungārijā un Vācijā ar dažādiem nosaukumiem, tostarp Algifen, Algifen Neo, Algi Mabo, Algoblock, Algocalmin, Algopyrin, Algozone, Alindor, Alkagin, Alvotor, Amizolmet, Analgin, Benalgin, Benlek, Berlosin, Buscapina Compositum, Dialgin, Dolocalma, Flamborin, Freshalgin, Gardan, Generalgin, Hexalgin, Litalgin, Locamin, Metagelan, Metalgial, Metamilan, Metamistad, Metapyrin, Metarapid, Nevralgin, Nodoryl, Nolotil, Novalgin, Novalgina, Novalgine, Novaminsulfon, Novocalmin, Panalgorin, Parakofdal, Piafen, Piralgin, Proalgin, Pyralgin, Pyralgina, Quarelin, Scopolan Compositum, Spasmalgon, Spasmoblok, Tempalgin un Tempimet.

Metamizola vērtēšana uzsākta 2018. gada 31. maijā saskaņā ar Direktīvas 200/83/EK 31. pantu. Vērtēšanu veic CHMP, kas ir atbildīga par jautājumiem saistībā ar cilvēkiem paredzētajām zālēm un pieņems EMA lēmumu. CHMP lēmums tiks pārsūtīts Eiropas Komisijai, kura pieņems gala lēmumu, kas būs juridiski saistošs visās ES dalībvalstīs, norāda ZVA.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*