Sākums » Farmācija » “Olainfarm” apgrozījums pērn palielinājies par 4%, peļņa samazinājusies par 8%
“Olainfarm” apgrozījums pērn palielinājies par 4%, peļņa samazinājusies par 8%

“Olainfarm” apgrozījums pērn palielinājies par 4%, peļņa samazinājusies par 8%

“Olainfarm” pērn kāpinājis apgrozījumu līdz 78 miljoniem eiro jeb 54,8 miljoniem latu, kas ir par 4% vairāk nekā 2012.gadā, tādējādi sasniedzot jaunu rekordu, ziņo uzņēmuma valdes loceklis Salvis Lapiņš. Koncerna peļņa pēc nodokļu nomaksas pērn bijusi 8,9 miljoni latu jeb 12,6 miljoni eiro – par 8% mazāk nekā 2012.gadā, kad “Olainfarm” peļņa sasniedza 9,8 miljonus latu (13,9 miljonus eiro).

“Olainfarm” šogad plāno ieguldīt uzņēmuma attīstībā, uzlabojot ražošanas infrastruktūru un jaudas. Vērienīgākais no projektiem būšot jauna nitrofurānu ražošanas ceha izveide, ziņo uzņēmuma vadība. Tāpat tiks turpināts darbs pie “Olainfarm” produktu portfeļa papildināšanas un jaunu tirgu apgūšanas. Plānots attīstīt arī uzņēmumam piederošo “Latvijas aptieku” tīklu, tomēr aptieku skaita pieaugums, salīdzinot ar pērno gadu, būšot krietni pieticīgāks.

Tā kā pērn “Olainfarm” kļuva par vairāk nekā 70% kapitāldaļu turētāju Latvijas uztura bagātinātāju ražotājā “Silvanols”, uzņēmums plāno arī veicināt “Silvanola” produktu pārdošanu Neatkarīgo valstu savienībā (NVS) un citās valstīs.

2013.gadā “Olainfarm” realizācijas apjomi turpināja pieaugt visos uzņēmuma galvenajos tirgos, izņemot Ukrainu, kur tie samazinājās par 45%, salīdzinot ar 2012.gadu, jo 2012.gada 4.ceturksnī uz šo tirgu tika papildus nosūtīts ievērojams produkcijas apjoms. Straujākais realizācijas pieaugums – par 351% – 2013.gadā tika sasniegts Nīderlandē, kur tika sūtīta Pasaules veselības organizācijas prettuberkulozes programmai paredzētā produkcija. “Olainfarm” lielākie noieta tirgi 2013.gadā bija Krievija, Latvija, Ukraina, Baltkrievija, Kazahstāna un Lielbritānija.

Pērn septiņās valstīs ir reģistrēti 37 produkti, tostarp arī partneru produkti. Reģistrācijas procesi ir uzsākti arī Turcijā, Mongolijā, Meksikā un Kosovā.
“Olainfarm” valde 2013.gada decembrī koriģēja uzņēmuma darbības prognozes, plānojot koncerna apgrozījumu 52,8 miljonu latu (75,1 miljona eiro) apmērā un tīro peļņu 8,8 miljonu latu (12,5 miljonu eiro) apmērā. Saskaņā ar neauditētajiem 2013.gada finanšu rādītājiem pārskatītā apgrozījuma prognoze ir pārsniegta par 3,8%, bet pārskatītā gada peļņas prognoze – par 0,8%, ziņo uzņēmuma pārstāvji.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*