Sākums » Jaunākie raksti » Pērn par trešdaļu pieaudzis ziņojumu skaits par zāļu blaknēm
Pērn par trešdaļu pieaudzis ziņojumu skaits par zāļu blaknēm

Pērn par trešdaļu pieaudzis ziņojumu skaits par zāļu blaknēm

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pērn saņēmusi 434 ziņojumus par iespējamām zāļu blaknēm, kas ir par vairāk nekā 30% vairāk nekā gadu iepriekš, liecina ZVA pagājušā gada pārskats.

No iesniegtajiem ziņojumiem 38 bija par vakcīnām, tostarp 21 ziņojums bija par vakcīnām pret Covid-19.

Salīdzinoši no šī gada sākuma līdz 20.aprīlim ZVA saņēmusi 66 zāļu iespējamu blakusparādību ziņojumus. Savukārt 2023.gadā kopā tika saņemts tikai 61 ziņojums, turklāt 40 ziņojumi bija saņemti vienā mēnesī – aprīlī.

Kā aģentūrai LETA pauda ZVA, šāds pieaugums saistāms ar sabiedrības informēšanas kampaņu, kas padarījusi ziņošanas procesu saprotamāku iedzīvotājiem.

Kopumā pērn ZVA reģistrētas un pārreģistrētas 528 zāles, izsniegtas vairāk nekā 9000 zāļu izplatīšanas atļauju, kā arī veikti 37 klīnisko pārbaužu atļauju izsniegšanas procesi.

Latvijā gada laikā notikušas 173 zāļu klīniskās pārbaudes.

Savukārt Zāļu ekspertīzes laboratorijā pārbaudīti 57 zāļu paraugi un 280 zāļu kvalitātes rādītāji, tostarp veikta lietošanas drošuma uzraudzība 878 Latvijā izplatītām medicīniskajām ierīcēm.

Tāpat pērn izsniegtas vai pārreģistrētas 805 aptieku licences, 81 zāļu lieltirgotavu licences, 32 zāļu ražošanas vai importēšanas uzņēmumu licences un 24 licences zāļu aktīvo vielu ražotājiem.

Pērn veiktas 15 zāļu ražošanas uzņēmumu un līgumlaboratoriju labas ražošanas prakses pārbaudes jeb inspekcijas un 25 labas izplatīšanas prakses inspekcijas zāļu lieltirgotavās.

Nākamgad paredzēts attīstīt Klientu portālu, lai uzlabotu klientu pieredzi, vienkāršotu atļauju izsniegšanas kārtību un piedāvātu pašapkalpošanās rīkus.

Avots: LETA

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*