Sākums » Ārzemēs » Apvienotā Karalistē farmaceiti pilotprojektā uzņemas daļu ģimenes ārstu darba
Apvienotā Karalistē farmaceiti pilotprojektā uzņemas daļu ģimenes ārstu darba

Apvienotā Karalistē farmaceiti pilotprojektā uzņemas daļu ģimenes ārstu darba

Apvienotās Karalistes laikraksts Pharmaceutical Journal ziņo par pabeigtu valsts apmaksātu gadu ilgu pilotprojektu, kurā 20 vispārēja tipa aptiekās Londonā ārstēti 5353 pacienti ar ausu problēmām. 72 ģimenes ārstu prakses uz aptiekām nosūtīja 7648 pacientus, no kuriem 5353 pacienti (70% nosūtījumu) aptiekā pabeidza ārstēšanu. 4531 pacientam (85% ārstēto pacientu) farmaceiti veica digitālu otoskopiju, kam sekoja ausu sēra izņemšana ar mikroatsūkšanu un/vai dzirdes pārbaude.

193 pacienti (3%) aptiekā saņēma nosūtījumu pie ģimenes ārsta un turpināja ārstēšanos sekundārā aprūpē. Pilotprojektā secināts, ka farmaceiti snieguši nozīmīgu ieguvumu veselības aprūpes sistēmai un šāds pakalpojums būtu ieviešams pastāvīgi. Pagaidām lemts tikai par tā pagarināšanu par pusgadu.

Pilotprojekta kopsavilkumā atzīts, ka eksperiments devis ieguvumu veselības un aprūpes sistēmai un pakalpojumu būtu vērts padarīt pastāvīgi pieejamu.

Speciālisti uzsver, ka šāda pieeja tuvina aptiekas un ārstu prakses, kas ir būtiski pacientu aprūpē, lai uzlabotu ausu aprūpi, kā arī attīstītu aptieku personāla prasmes. Tomēr pagaidām nav pieņemts lēmums, ka pakalpojums tiks turpināts pēc pilotprojekta pagarinājuma beigām šā gada martā.

Avots: The Pharmaceutical Journal, Feb 2024, Vol 312, No 7982; 312 (7982): DOI:10.1211/PJ.2024.1.232508

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*