Sākums » Ārzemēs » ASV apstiprina zāles līdz šim neārstējamai multiplās sklerozes formai
ASV apstiprina zāles līdz šim neārstējamai multiplās sklerozes formai

ASV apstiprina zāles līdz šim neārstējamai multiplās sklerozes formai

Amerikas Savienoto Valstu Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA, Food and Drug administration) marta beigās ir reģistrējusi pirmās un vienīgās zāles primāri progresējošas multiplās sklerozes ārstēšanai, kas ir viena no multiplās sklerozes (MS) formām ar vislielāko invaliditātes risku, ziņo zāļu ražotājs “Roche”.

Jaunās zāles ir reģistrētas kā pirmās un vienīgās zāles gan recidivējošas, gan primāri progresējošas MS ārstēšanai. Diagnozes noteikšanas brīdī vairumam MS pacientu ir recidivējoša vai primāri progresējošas slimības forma, norāda zāļu ražotājs.

“Roche” Medicīnas nodaļas un Vispārējās preparātu izstrādes nodaļas vadītāja. Sandra Horninga paziņojumā medijiem uzsvērusi, ka jauno zāļu reģistrācija ir jaunas ēras sākums multiplās sklerozes pacientiem, un pirmā šāda uz B-šūnām vērsta terapija ir būtisks solis zinātnes attīstībā. “Līdz pat šim brīdim primāri progresējošās MS pacientiem nebija pieejami FDA apstiprināti ārstniecības līdzekļi un dažiem pacientiem ar recidivējošu MS joprojām tiek novērots slimības aktivitātes un invaliditātes pieaugums, neraugoties uz pieejamajām terapijas iespējām. Mēs esam pārliecināti, ka jaunās zāles, lietojot tās ik pēc sešiem mēnešiem, ļaus mainīt slimības gaitu MS pacientiem,” uzsver S. Horninga.

Jauno zāļu reģistrācijas pieteikumu ir apstiprinājusi arī Eiropas Zāļu aģentūra un tas šobrīd tiek izskatīts, paziņojumā presei norāda “Roche”.

 

www.farmacija-mic.lv

3 komentāri

  1. Varēja jau uzrakstīt zāļu nosaukumu vai SNN.

    • Sveiķi Agnese. Jauno zāļu nosaukums ir OKREVUS, jeb kā rakta uz zālēm OCREVUS. Kādas jūsu domas par zālēm ir. Pirmkārt, vai lavtvijā būs???

  2. Vabūt var pateikt ap kuru laiku zāles būs Latvijā. Bet vai mūsu simts gudrās galvas kompensēs šīs zāles.cerēsim uz to labāko

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*