Sākums » Ārzemēs » “Biontech” strādā pie omikrona paveidam pielāgotas vakcīnas

“Biontech” strādā pie omikrona paveidam pielāgotas vakcīnas

Vācijas vakcīnu ražošanas uzņēmums “Biontech”, veicot piesardzības pasākumus, sācis izstrādāt pielāgotu vakcīnu, vienlaikus veicot pētījumus par koronavīrusa jaunā omikrona paveida īpašībām, pirmdien pavēstīja uzņēmums.

“Lai netērētu velti laiku, mēs pildām šos divus uzdevumus paralēli, līdz būs pieejami dati un mums būs vairāk informācijas par to, vai vakcīnas ir nepieciešams pielāgot, vai nav,” pirmdien ziņu aģentūrai DPA sacīja “Biontech” pārstāve sakariem ar presi.

Darbs pie abiem uzdevumiem daļēji sakrīt.

“Mēs nekavējoties sākām omikrona paveida pētījumus,” norādīja uzņēmums. “Mēs arī esam spēruši sākotnējos soļus, lai attīstītu potenciāli jaunu vakcīnu, un tas daļēji pārklājas ar laboratoriskajiem pētījumiem.”

Šobrīd veikto laboratorisko testu dati drīz sniegs indikācijas, vai vakcīna būs jāpielāgo, ja šis paveids izplatīsies starptautiski.

Uzņēmums prognozē, ka provizoriskie rezultāti gaidāmi nedēļas beigās.

“Biontech” jau mēnešiem ilgi kopā ar ASV partneruzņēmumu “Pfizer” veic sagatavošanās darbus, lai esošo vakcīnu pielāgotu sešu nedēļu laikā, ja kāds jauns paveids strauji izplatās visā pasaulē.

Sagatavošanās darbu mērķis ir nodrošināt pirmās pielāgotās vakcīnas partijas 100 dienu laikā.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.