Sākums » Ārzemēs » Francija atļauj lietot no marihuānas iegūtu medikamentu
Francija atļauj lietot no marihuānas iegūtu medikamentu

Francija atļauj lietot no marihuānas iegūtu medikamentu

Francija pirmo reizi apstiprinājusi no marihuānas iegūta recepšu medikamenta lietošanu, ziņo aģentūra LETA. Par tādu kļuvis “GW Pharmaceuticals” ražotais mutes dobuma aerosols izkaisītās sklerozes simptomu ārstēšanai – “Sativex”, ko jau lieto vairākās Eiropas valstīs, kamēr Francijā tas nebija pieejams, jo tur bija aizliegti visi no marihuānas auga iegūtie produkti. Šo preparātu medicīnā lieto Lielbritānijā, Vācijā, Spānijā un Itālijā.

Francijas Veselības ministrija jūnijā pieņēma lēmumu par politikas maiņu šajā jomā, ar to paverot durvis marihuānas aktīvo daļu izmantošanai medicīnā. Nacionālā Zāļu drošības aģentūra trešdien devusi pirmo pilnvarojumu tirdzniecībai.

Aerosola galvenās aktīvās sastāvdaļas ir delta-9-tetrahidrokanabinols (THC) un kanabidiols (CBD). Kanādā “Sativex” arī tiek lietots, lai novērstu vēža izraisītas sāpes.

Jaunā medikamenta lietošana tiks stingri kontrolēta un to drīkstēs parakstīt tikai atsevišķu specialitāšu ārsti, piemēram, neirologi. Pacienti vienā reizē drīkstēs saņemt tikai vienam mēnesim paredzēto zāļu daudzumu un recepti būs jāatjauno ik pēc pusgada, ziņo ārvalstu masu mediji.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*