Sākums » Ārzemēs » Krievija piesaka vakcīnu “Sputņik V” reģistrēšanai ES

Krievija piesaka vakcīnu “Sputņik V” reģistrēšanai ES

Krievijas varasiestādes pieteikušas Covid-19 vakcīnu “Sputņik V” reģistrēšanai Eiropas Savienībā (ES), trešdien paziņojis Krievijas Tiešo investīciju fonds, kas finansēja vakcīnas izstrādi. Fonda pārstāvis atklājis, ka pieteikums Eiropas Zāļu aģentūrā iesniegts otrdien, 19. janvārī. “Tas ir nozīmīgs pagrieziena punkts,” viņš piebildis.

Gaidāms, ka Eiropas Zāļu aģentūra Krievijas Tiešo investīciju fonda iesniegtos dokumentus sāks izskatīt februārī. Eiropas Zāļu aģentūra apstiprināja, ka tikšanās ar vakcīnas izstrādātāju notikusi otrdien, lai apspriestu fonda attīstības plānu un turpmāko sadarbību ar aģentūru. Taču aģentūra noradījusi, ka “Sputņik V” pašreiz netiek izvērtēta paātrinātā kārtībā.

Krievija augustā paziņoja par pasaulē pirmās Covid-19 vakcīnas reģistrāciju, izpelnoties starptautisko ekspertu kritiku, jo tobrīd tā bija izmēģināta tikai pavisam nelielam skaitam cilvēku. Turpmākajos mēnešos, lai gan klīniskie pētījumi nebija pabeigti, vakcinēšanās tika piedāvāta mediķiem un skolotājiem, arī vairākas augstas amatpersonas paziņoja, ka ir to saņēmušas.

“Sputņik V” izstrādātāji apgalvo, ka vakcīna ir efektīva vairāk nekā 90% gadījumu, un šonedēļ Krievijā sākās masveida vakcinācijas kampaņa ar šo vakcīnu. Krievijas Tiešo investīciju fonds ziņoja, ka “Sputņik V” jau ir reģistrēta vairākās citās valstīs, tostarp Baltkrievijā, Venecuēlā, Bolīvijā un Alžīrijā.

Argentīnā, kur vakcinācijas kampaņa sākās decembra beigās, šonedēļ sākās cilvēku vakcinēšana ar otro “Sputņik V” devu.

 

www.farmacija-mic.lv

Viens komentārs

  1. Naktsputniņš

    Liekas interesanti, ka vakcīna netiek izvērtēta paātrinātā kārtībā, atšķirībā no citu ražotāju vakcīnām.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.