Sākums » Ārzemēs » Lielbritānija pirmā pasaulē apstiprina tabletes Covid-19 ārstēšanai
Lielbritānija pirmā pasaulē apstiprina tabletes Covid-19 ārstēšanai
Foto no: Stock.adobe.com

Lielbritānija pirmā pasaulē apstiprina tabletes Covid-19 ārstēšanai

Lielbritānija ceturtdien apstiprinājusi  ASV farmācijas uzņēmuma “Merck” pretvīrusa tabletes pacientu ārstēšanai, kas ar Covid-19 slimo vieglā vai vidēji smagā formā, pavēstīja Zāļu un veselības aprūpes produktu regulējuma aģentūra (MHRA).

“Šī mūsu valstij ir vēsturiska diena, jo Apvienotā Karaliste tagad ir pirmā valsts pasaulē, kas apstiprinājusi pretvīrusa medikamentu, ko var lietot mājās Covid-19 ārstēšanai,” pauda veselības ministrs Sadžids Džavids.

“Tas mainīs spēles noteikumus vismazāk aizsargātajiem un imūnsupresētajiem, kas drīz varēs saņemt līdz šim nebijušu ārstēšanu,” viņš piebilda.

Pretvīrusa zāļu “Molnupiravir” darbības rezultātā samazinās vīrusa spējas dalīties, tādējādi palēninot slimību.

Kā norādīja MHRA, tās izmēģinājumos konstatēs, ka šis medikaments ir “drošs un efektīvs, lai samazinātu  hospitalizācijas un nāves risku cilvēkiem ar vieglu vai mērenu Covid19, kas pakļauti palielinātam riskam, ka viņiem attīsties smaga slimība”.

Medikamentam ir vislielākā efektivitāte, ja to lieto inficēšanās sākumposmā, liecina klīnisko testu dati, un MHRA to iesaka lietot piecu dienu laikā simptomu parādīšanās sākumā.

Medikaments apstiprināts lietošanai cilvēkiem, kam ir vismaz viens riska faktors, ka viņiem var attīstīties smaga saslimšana. Šo faktoru vidū ir aptaukošanās, liels vecums, diabēts un sirds slimības.

Lielbritānija jau 20.oktobrī pavēstīja, ka ASV farmācijas lieluzņēmumam pasūtījusi 480 000 “Molnupiravir” devu.

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.