Sākums » Interesanti » “Mēness aptieka” Kuldīgā pātrauks strādāt diennakts režīmā
“Mēness aptieka” Kuldīgā pātrauks strādāt diennakts režīmā

“Mēness aptieka” Kuldīgā pātrauks strādāt diennakts režīmā

Februārī aptieku tīkla “Mēness aptieka” aptieka “Alter” Kuldīgā, Liepājas ielā 37, plāno pārtraukt darboties diennakts režīmā, portālu www.farmacija-mic.lv informēja uzņēmuma pārstāve Zaiga Barvida. Turpmāk aptieka darba dienās darbosies līdz 22.00, nodrošinot kuldīdzniekiem iespēju arī vēlās vakara stundās iegādāties nepieciešamos medikamentus, bet naktī vairs nestrādās.

“Mēness aptieku” īpašnieka – AS “Sentor Farm aptiekas” valdes locekle Alla Čudovska skaidro, ka uzņēmums analizējis aptiekas darbu naktīs vairāk nekā pusgada garumā un secinājis, ka kuldīdznieki medikamentus iegādājas vēlās vakara stundās, nevis naktī. Pēc plkst. 22.00 medikamentus aptiekā iegādājas vidēji 2,7 cilvēki, turklāt arī šie pirkumi tiek veikti laika posmā līdz 24.00.

A.Čudovska arī atzīst, ka diennakts aptieku uzturēšana ir dārga, nerentabla, bieži vien saistīta ar riskiem, daudzām problēmām, tai skaitā, ar farmaceitu trūkumu, speciālistu pārslodzi, drošības apsvērumiem u.c.

Viņa norāda, ka Kurzemes reģionā diennakts aptiekas vēl ir Tukumā, Ventspilī un Jūrmalā. Arī tik lielā pilsētā kā Liepāja iedzīvotāji esot atteikušies no šī pakalpojuma tieši tāpēc, ka pietiek ar aptiekām ar pagarināto darba laiku. “Ja Kuldīgas pašvaldība uzskatīs, ka tai ir nepieciešama diennakts aptieka, mēs izskatīsim variantus, kā turpināt darbu jau ar pašvaldības atbalstu,” pieļauj A.Čudovska.

Aptieku tīklā “Mēness aptiekas” darbojas septiņas diennakts aptiekas – piecas Rīgā, pa vienai Siguldā un Ogrē.

Par līdzīgām diennakts aptiekas darba niansēm jau agrāk ziņojusi SIA “Zāles” Cēsu Centra aptiekas vadītāja Dace Mačuka, kuras aptiekā regulāri tiek dokumentēti nakts stundās veiktie pirkumi. Šo datu fiksēšana apliecināja, ka zāles nakts laikā iedzīvotāji iegādājas pavisam maz. Biežāk pērk higiēnas preces, kuru pirkumu varētu atlikt arī līdz rītam, jo to trūkums nerada apdraudējumu veselībai vai dzīvībai.

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*