Sākums » Ārzemēs » Oksfordas Universitāte un “AstraZeneca” atsāk Covid-19 vakcīnas klīniskos pētījumus
Oksfordas Universitāte un “AstraZeneca” atsāk Covid-19 vakcīnas klīniskos pētījumus

Oksfordas Universitāte un “AstraZeneca” atsāk Covid-19 vakcīnas klīniskos pētījumus

Oksfordas Universitāte un farmācijas firma “AstraZeneca” atsākušas Covid-19 vakcīnas klīniskos izmēģinājumus, kas bija pārtraukti vairākas dienas, jo kādam brīvprātīgajam, kas piedalījās izmēģinājumos, bija parādījušās blaknes.

Izmēģinājumi atsākušies  pēc tam, kad saņemta Lielbritānijas Zāļu un veselības aprūpes produktu regulēšanas aģentūras piekrišana, norādīts Oksfordas Universitātes sestdien izplatītajā paziņojumā. Pētījumu atsākšana ir “labas ziņas ikvienam”, tviterī ierakstījis Lielbritānijas veselības ministrs Mats Hankoks.

Tādu pašu iemeslu dēļ vakcīnas izmēģināšana vairākas dienas bija apturēta arī jūlijā. Šī vakcīna līdz šim injicēta 18 000 brīvprātīgo visā pasaulē,  tostarp Lielbritānijā,  ASV, Brazīlijā un Dienvidāfrikas Republikā, informējusi Oksfordas Universitāte.

“AstraZeneca” ir viena no deviņām firmām, kuru potenciālās Covid-19 vakcīnas ir 3.fāzes pētījumu stadijā. Tā ir viena no vakcīnām, kuru iepirkumiem rezervējusi Eiropas Komisija. Pēc “AstraZeneca”  prognozēm, vakcīna varētu būt gatava šā gada beigās vai nākamā gada sākumā.

Krievijā ir izstrādāta un apstiprināta lietošanai vakcīna pret Covid-19, taču eksperti pasaulē norāda, ka ši vakcīna, kam dots nosaukums “Sputņik V”, nav pietiekami izmēģināta.

 

www.farmacija-mic.lv

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.