Loading Pasākumi

« Visi Pasākumi

  • Šis pasākums ir pagājis.

Pasaules farmaceitu diena

25.09.2022

25. septembris jau vairākus gadus visā pasaulē atzīmējams kā Pasaules farmaceitu diena. Šādu lēmumu pieņēmis Pasaules farmaceitu federācijas (FIP) kongress. Šajā dienā FIP aicina visus pasaules farmaceitus apvienoties savas profesijas popularizēšanai, sveikt vienam otru, organizēt aktivitātes, kas veicina farmaceita profesijas prestiža celšanu un parāda farmaceita nozīmīgo lomu iedzīvotāju veselības uzlabošanā visā pasaulē.

FIP par šī gada Pasaules farmaceitu dienas tēmu izvēlējies saukli “Farmācija – vienota veselīgākas pasaules labā”.

Šī gada tēmas mērķis ir parādīt farmācijas nozares pozitīvo ietekmi uz veselību visā pasaulē un vēl vairāk stiprināt šīs profesijas pārstāvju solidaritāti.

FIP aicina kolēģus no visām farmaceita profesijas jomām iesaistīties kampaņā un parādīt pasaulei, ka farmaceiti ir vienoti savā rīcībā sabiedrības veselības labā, neatkarīgi no dažādiem pastāvošiem konfliktiem, atšķirībām kultūrā un valstu politikā un ekonomikā.

“Vien no Apvienoto nāciju organizācijas ilgtspējīgas attīstības uzstādījumiem nosaka vairākus veselības aizsardzības mērķus, tostarp attiecībā uz neinfekcijas slimībām (piemēram, sirds un asinsvadu slimībām, vēzi, diabētu, hroniskām elpceļu slimībām un garīgo veselību) un infekcijas slimībām (piemēram, HIV, tuberkulozi un tropiskām slimībām). Mēs esam pieredzējuši uzlabojumus daudzās no šīm jomām, un mūsu profesijas pārstāvjiem vajadzētu lepoties un darīt zināmu pasaulei savu ieguldījumu šajā jomā. Tomēr COVID-19 pandēmija ir kavējusi šo progresu, tāpēc mums ir jāapvienojas, lai turpinātu uzlabot situāciju pasaulē,” pauž FIP prezidents Dominiks Džordans.

Pasaules farmaceitu dienas kampaņu ik gadu vada FIP un tā sniedz iespēju popularizēt farmaceita profesiju. FIC aicina visas farmaceitu organizācijas visā pasaulē, kā arī pašus farmaceitus izmantot FIP kampaņas materiālus vai atziņas, kas paustas šajos materiālos vai FIP organizētajos pasākumos.

Medikamentu informācijas centrs savukārt aicina arī šogad farmaceitus un farmaceita asistentus uzrakstīt vēlējumu vai vēstījumu saviem kolēģiem Pasaules farmaceitu dienā.

Varbūt vēlaties padalīties ar kādu interesantu, pamācošu vai kuriozu atgadījumu no darba dzīves. Savu novēlējumu vai vēstījumu, lūdzu, rakstiet šeit: https://www.visidati.lv/aptauja/1893764420/

Drosmīgākos un aizņemtākos aicinām izmantot iespēju “Pasaki skaļi” – ierunāt WhatsApp audio vai video ziņu un nosūtīt uz numuru 26551800.

Visi sveicieni tiks apkopoti un publicēti žurnālā “Materia Medica” un portālā www.farmacija-mic.lv

Vēstījuma iesniegšanas termiņš: 22.09.2022.

www.farmacija-mic.lv

 

Detaļas

Datums:
25.09.2022

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*