Sākums » Ārzemēs » “Pfizer” sāk pētīt jaunas zāles pret Covid-19
“Pfizer” sāk pētīt jaunas zāles pret Covid-19

“Pfizer” sāk pētīt jaunas zāles pret Covid-19

Zāļu ražotājs “Pfizer” pirmdien, 27. septembrī, paziņoja, ka ir uzsācis plašu pētījumu, kurā tiek pārbaudītas perorālas pretvīrusu zāles Covid-19 infekcijas profilaksei tiem, kas bijuši saskarē ar vīrusu.

“Pfizer” un tā konkurenti, tostarp ASV bāzētais uzņēmums “Merck & Co” un Šveices farmācijas uzņēmums “Roche Holding AG”, sacenšas par viegli lietojamas Covid-19 pretvīrusu tabletes izstrādi.

Pētījumā tiks pārbaudīts “Pfizer” izstrādāts medikaments PF-07321332 un tajā piedalīsies līdz 2660 veseliem pieaugušiem dalībniekiem vecumā no 18 gadiem, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā ar indivīdu, kam apstiprināta simptomātisku COVID-19 infekcija. Pētījuma laikā PF-07321332 tiks ievadīts kopā ar zemu ritonavīra devu – vecāku medikamentu, ko plaši izmanto HIV infekcijas kombinētajā terapijā. Pētāmais medikaments bloķē galvenā koronavīrusu pavairojošā enzīma aktivitāti.

Līdz šim vienīgais apstiprinātais pretvīrusu līdzeklis pret Covid-19 Amerikas Savienotajās Valstīs ir “Gilead Sciences” intravenozi lietojamais medikaments remdesivīrs.

“Pfizer” ir uzsācis arī vēl vienu citu pētījumu ar to pašu PF-07321332 – tajā šīs zāles tiks lietotas simptomātiskiem pieaugušiem Covid-19 pacientiem, kas nav hospitalizēti.

“Merck” un tā partneris “Ridgeback Biotherapeutics” nesen uzsāka pētījumu ar eksperimentālām zālēm molnupiravīru, kas paredzētas Covid-19 infekcijas profilaksei. Molnupiravīrs tiek pētīts pacientiem, kas nav hospitalizēti, lai noskaidrotu, vai tas samazina hospitalizācijas vai nāves risku.

 

Sagatavoja Elīna Badune.

Ziņu avots: Ziņu aģentūra REUTERS.

www.farmacija-mic.lv

 

DALIES ar šo ziņu ar saviem draugiem un kolēģiem sociālajos tīklos Twitter, Facebook un LinkedIn, pārsūti ziņu, izmantojot WhatsApp, vai izdrukā rakstu, ja vēlies! (Izmanto zemāk redzamās pogas.)

Jūsu komentārs

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.Atzīmētie lauki ir obligāti *

*